TÜRK-İŞ Başkanından vergi dilimlerinin düzenlenmesi talebi

TÜRK-İŞ Başkanından vergi dilimlerinin düzenlenmesi talebi

Vergi dilimlerinin güncellenmesine yönelik taleplerini dile getiren TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, vergilendirme dilimlerinde adaletsizliğin olduğunu belirtti.

İşçilerin gelirleri üzerindeki vergi dilimlerinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini savunan başkan Atalay, çözüm önerilerini de sundu. Yapılan açıklama doğrultusunda işçi ücretleri üzerindeki vergilendirme dilimlerinin düşürülmesi gerektiği açıklandı.

Vergi dilimlerindeki adaletsizliğin farkında olduklarını ve bu alanda işçilerden talep aldıklarını belirten TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, düzenleme yapılması hususunda talepte bulunuyor. Vergi dilimlerinde yaşanan adaletsizliğe karşı mücadele edeceklerini belirten Başkan Ergün Atalay, mücadelenin işçiler adına süreceğini açıkladı. Vergi dilimlerinin önümüzdeki yıldan itibaren yeniden düzenlenmesi gerektiği belirtilirken işçilerinde bu alandaki talepleri devam ediyor.

turk-is-baskanindan-vergi-dilimlerinin-duzenlenmesi-talebi.jpg

Gelir vergisi yeniden düzenlenmeli

Gelir vergisi adı altında alınan ve tüm işçilerin ödemesi gereken vergi türünün bu alanda çeşitli adaletsizliğe yol açtığı belirtildi. %20 olarak belirtilen vergilerin yeniden düzenlenmesi gerektiğine dikkat çeken TÜRK-İŞ başkanı Ergün Atalay, bu alandaki taleplerini ilgili yetkililere ileteceğini açıkladı. Bir sonraki asgari ücret toplantısında da masaya yatırılması beklenen konulardan biri olan gelir vergisi oranlarının güncellenmesi de muhtemel görülüyor. Birçok işçinin yakından ilgilendiği gelir vergileriyle ilgili düzenlemenin gelmesiyle birlikte işçinin üzerindeki vergi yükü hafifletilmiş olacak.

Gelir düzeylerine göre değişmesi talep edilen vergi dilimleriyle ilgili henüz resmi bir güncelleme bulunmuyor. Örnekler üzerinden açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ başkanı Atalay, aylık 8 bin TL brüt ücreti olan kişinin yaklaşık 1.900 TL’lik bir vergi ödemesi yaptığını belirtti. Her ay 1.900 TL civarında vergi ve SGK ödemesi yapan işçilerin ağır yükler altında ezildiğini belirten başkan Atalay, vergi dilimlerinin kişilerin gelir düzeylerine göre güncellenmesi konusundaki taleplerini yetkili kurumlara ilettiklerini açıkladı.

Bu haber toplam 196 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.