Ünlü Milyarder Bitcoin Stratejisini Açıkladı! 2022’de Bitcoin Beklentisi

Ünlü Milyarder Bitcoin Stratejisini Açıkladı! 2022’de Bitcoin Beklentisi

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, kripto para yatırımcılarının dikkatini çeken açıklamalar yaptı. Ünlü milyarder, Bitcoin’in 2022 yılında hedefleyeceği fiyat seviyesini açıkladı…

Kripto para topluluğunu yakından takip ettiği isimlerden Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, yine tüm dikkatleri üzerine çekti. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 2022 yılında göstereceği performansı yorumlayan ünlü milyarderin açıklamaları büyük ilgi gördü. Dünyanın en büyük hedge fonu yöneticisi, BTC’nin yeni yılda ne yeni rekorlara koşacağını ne de çakılacağını söyledi.

Bitcoin Fiyatında Nötr Yorumu

2021 yılında BTC’nin muhteşem bir performans ortaya koymasından sonra kripto paraları sert eleştirmekten vazgeçen Dalio, ılımlı konuştu. Geçtiğimiz mayıs ayında bir miktar BTC yatırımı yaptığını itiraf eden milyarder, 2022 yılı tahminleriyle herkesi şaşırttı. Bitcoin’de ne boğa ne de ayı olduğunu dile getiren Dalio, 2022 yılında piyasada düşüş veya yükseliş hissetmediğini ifade etti.

Ray Dalio ayrıca, ektörün yakından takip ettiği isimlerden milyarder arkadaşı Bill Miller’ın Bitcoin yatırım stratejisine katıldığını söyledi. Ünlü milyarder portföyün yüzde 1 ile 2’sinin BTC’ye ayrılması gerektiği düşüncesine katıldığını söylerken, portöfy çeşitlendirmesi yapılmasının önemli olduğunu hatırlattı. Ray Dalio, açıklama sırasında kripto para piyasasını tıpkı bir olimpiyat yarışına benzetti.

Bitcoin Yasaklanabilir Uyarısı

Kripto para piyasasında rekabet etmenin olimpiyat oyunlarında rekabet etmekten daha zor olduğunu söyleyen Dalio, “Bunu yapmaya çalışan ve arkalarına daha fazla kaynak koyan birçok insan var.” dedi. Topluluk içindeki bazı kişilerin yeni fikirlere açık insanlar kadar bağnazlardan da oluştuğunu hatırlatan ünlü milyarderin açıklamaları toplulukta büyük ilgi gördü.

2021 yılında Bitcoin’in ortaya koyduğu başarıdan etkilendiğini bir kez daha dile getiren Dalio, BTC’nin de kendi içinde bazı riskler barındırdığını vurguladı. Bu riskler yüzünden Bitcoin’in ilerleyen zamanda bazı alternatifler ile sıkıntı yaşayabileceğini kaydetti. Ünlü milyarder ayrıca “Alternatif bir para biriminiz olduğunda, bu tüm hükümetler için bir tehdittir. Her hükümet kendi para biriminde bir tekel ister.” diyerek devletlerin Bitcoin’in yasaklanması konusunu yeniden gündeme taşıdı.

Bu haber toplam 477 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.