Uzmanların Piyasa Trendinde Gördüğü Hisseler

Uzmanların Piyasa Trendinde Gördüğü Hisseler

Uzun ya da kısa vade fark etmeksizin artık birçok kişi hisse senetlerine yatırım yapmayı tercih ediyor. Tercih edilen hisselerin hangisi trend? İşte cevaplar!

Yaptığı yatırımlar sonucunda ise kazanmak ve portföyünü ikiye katlamak yatırımcıların ortak hedefleri arasında yer alıyor. Bu noktada yatırım uzmanlarının tavsiyelerini dikkate almak ve hisse önerilerine kulak vermek büyük ölçüde doğru yönlendirilmelerine katkı sağlıyor.

1163696-0.jpgSanayi Şirketleri

Orta ve uzun vadede yatırımcısına kaybettirmeyecek hisseler arasında sanayi şirketleri yer alıyor. Her bir şirketin kendine özgü başarı hikâyesinin bulunması ve yıllık bilançolarının iyi durumda olması gibi birçok kritere göre; Aselsan, Doğuş Otomotiv, Akbank ve Soda Sanayi gibi şirketler uzun vade alınabilecek hisselerdir. Yatırımcılar bu hisseler bazında kısa vadeli pozisyonlardan kaçınmaları gerekiyor.

Döviz kuru karşısında riski en az olan sanayi şirketleri, küresel çapta bulunan birçok hisse senedine benzer performans sergiliyor. Hisse bazında hikâyesi olumlu olan şirketlerin alım fırsatı verdiği noktalardan almak ve zirve noktalara ulaştığında söz konusu hisselerden uzak durulması gerekiyor.

Endeks bazında düşüş v çıkış eğilimi gösteren hisseler portföyünü sağlıklı bir şekilde büyütmek isteyenlerin tercih edebileceği hisselerdir. Piyasa trendi özellikleri iyi belirlenerek en uygun hisse senetlerinde pozisyon alınabilir.

20012016-japon-hisse.webp​​​​​​​

Soda Sanayi A.Ş.

Soda Sanayi şirketine dolar bazında nakit akışı bulunmakta ve dolar çerçevesinde uzun pozisyonları bulunuyor. Şirket karının yüzde 85’ini yabancı kaynaklar oluşturuyor. Yüzde 15’lik kısmını ise enerji kaynakları oluşturuyor. Mevcut kaynakları Türk Lirasının değer kaybedişini fırsata çevirmesi yatırımcılarına en çok kazandırması öngörülen şirketler arasında yer almasını sağlıyor.

Temettü veren bir şirket olması ise hisse senedi alırken bu özelliği de arayanlar için iyi bir fırsat niteliğinde.

Torunlar GYO

Cirosu artış konusunda kararlılık gösteren şirketlerden biri olan Torunlar GYO, elde ettiği kazancın büyük bir kısmını kira akışından olmasını amaçlıyor. Mevcut projeleri arasında yer alan Paşabahçe’yi en kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyor. Yıllık bazda yüzde 12’lik bir artış göstermesi hisse fiyatının 5.10 bandına yükseleceğine işaret ediyor. Geçmiş dönemlere göre şirket değeri ise şimdilerde oldukça uygun fiyatlı durumda.

Bu haber toplam 425 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.