Vadeli Mevduat Faizlerinde Çılgın Oran! Hangi Banka Ne Kadar Faiz Veriyor?

Vadeli Mevduat Faizlerinde Çılgın Oran! Hangi Banka Ne Kadar Faiz Veriyor?

Bankaların TL vadeli mevduat hesaplarında verdiği faizler giderek yükselmeye devam ediyor. Dolar kurunda yaşanan sert hareketler sonrası bankalar birikimlerini TL mevduat hesabında tutmak isteyenlere yeni fırsatlar sunmaya başladı…

Türkiye bankacılık sektöründe faaliyetlerine devam eden kamu ve özel bankaların TL mevduat hesabı faiz oranları güncellendi. İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranları da son dönemde artış gösterirken buna paralel olarak TL mevduat hesabı faizleri de yukarıya çekildi. Birikimlerini bankada TL mevduat hesabında değerlendirmek isteyenlere müjdeli haberler geldi. Türk Lirası hesap sahiplerine bankalar yüksek faiz uygulamaya başladı.

Bankada Parası Olana Müjdeli Haber

Son dönemde dövizden TL’ye geçişi hızlandırmak isteyen hükümetin uyguladığı politikalar, bankacılık sektöründe de karşılık bulmaya başlandı. Enflasyon rakamlarının giderek artmasıyla birlikte bankalar, TL mevduat hesaplarının daha cazip hale gelmesini sağlamak için müşterilerine sundukları faiz oranlarını yükseltti. Kamu ve özel sektör bankaları, birikimlerini TL mevduat hesabında değerlendirmek isteyen müşterilere yüzde 20 civarında faiz oranları sunuyor.

Kamu Bankalarında TL Mevduat Faiz Oranları

5fe06f59adcdeb1d5059b449.jpg

Türkiye bankacılık sektöründe milyonlarca müşterisi bulunan kamu bankaları, TL mevduat faiz oranlarında özel bankalar kadar artış göstermedi. Ziraat Bankası’nda 32 günlük TL mevduat faiz oranı yüzde 14.50 seviyesinde görülüyor. Bir diğer kamu bankası Halkbank, 32 günlük TL mevduat faiz oranını yüzde 14 seviyesinde tutuyor. Öte yandan kamu bankaları arasında müşterilerine en yüksek faiz veren banka yüzde 16 faiz oranıyla Vakıfbank oldu.

Özel Bankaların TL Mevduat Faiz Oranları

Devlet bankalarında mevduat faizi yüzde 15 civarında dengelense de özel bankalarda yüzde 20 civarında mevduat faiz oranları olması yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. Bankadaki parasını TL mevduat hesabında değerlendirmek isteyen müşterilere ING 32 günlük TL mevduat hesabında yüzde 21 hoş geldin faizi veriyor Burgan Bank ON Hesap mevduat faizi oranları da 21 seviyesinde bulunuyor.

Müşterilerine 2022 Ocak ayı içinde en yüksek mevduat faizi veren banka yüzde 22 oranla Odeabank oldu. Odeabank 32 günlük TL mevduat hesabında müşterilerine yüzde 22 oranında faiz veriyor.

Bu haber toplam 413 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.