Yaşlı ve Engelli Maaşları Yattı Mı, Ne Zaman Yatacak? Yaşlı ve Engelli Maaşları Yatan İller!

Yaşlı ve Engelli Maaşları Yattı Mı, Ne Zaman Yatacak? Yaşlı ve Engelli Maaşları Yatan İller!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardımlar yakından takip ediliyor. Bu yardımlar arasında yer alan yaşlı ve engelli maaşları hesaplara yattı mı? Yaşlı ve engelli maaşları yatan iller listesi…

Türkiye’de yüz binlerce yaşlı ve engellinin aldığı sosyal yardımlar internet üzerinden araştırılmaya devam ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2022 yılının ocak ayında yaşlı ve engelli aylıkları hakkında önemli açıklamalar yaptı. Ocak ayında yaşlı ve engelli maaşı yatan iller, vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayı için verilen yaşlı ve engelli aylıklarının hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu. Bakan Yanık müjdeli haberi verirken, ocak ayı içinde toplamda 640 milyon TL’ye yakın yaşlı aylığı yapılacağını kaydetti. Bakan Yanık’ın yazılı açıklaması vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

2022 Ocak Ayı Yaşlı ve Engelli Maaşları

kapak-190253.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan yazılı açıklamada, 640 milyon TL yaşlı aylığı, 495 milyon TL de engelli aylığı ödemesi yapılacağı belirtildi. Bakan Yanık, bu sosyal yardımlar kapsamında toplamda ihtiyaç sahibi ailelere 1 milyar 135 milyon TL’nin üzerinde ödeme yapılacağını söyledi. Bakan Yanık vatandaşları sevindiren açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ocak ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. İhtiyaç sahibi aileler ocak ayı için yaşlı ve engelli aylıklarını almaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, engelli ve yaşlılara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü de hatırlattı: “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımı ile bağımsız bir şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli ve yaşlılarımızın yanındayız.” Bakanı Derya Yanık ayrıca, Türkiye’nin dört bir yanında engelli ve yaşlılara yönelik kapsayıcı ve düzenli olarak sosyal yardım programlarının geliştirilmeye devam ettiğini söyledi.

Bu haber toplam 369 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.