Yem Kredisi Nasıl Alınır? Başvurusu, Şartları

Yem Kredisi Nasıl Alınır? Başvurusu, Şartları

Çiftçilere bazı bankalar uygun faiz seçenekleriyle yem kredisi sunmaktadır. Yem kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir? Hangi bankalar yem kredisi verir? İşte detaylar…

Yem kredisi nasıl alınır sorusu pek çok çiftçi tarafından merak edilerek araştırılır. Kişiler çoğu zaman mevcut işlerini geliştirip büyütme noktasında çeşitli kredi destekleri ile büyümeye gitmeyi tercih eder. Yem kredisi pek çok banka tarafından verilir. Çiftçi için en uygun faiz oranı hangisi ise o banka üzerinden başvuru gerçekleştirilebilir.

Yem Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Türkiye’de hizmet veren pek çok banka çiftçiler için yem kredisi desteği sunar. Ülke vatandaşı olan birçok kişi de bu kredilere başvuru yaparak işlerinde önemli bir destek elde edebilir. Yem kredisi veren bankalar şu şekildedir:

 • Herkesin aklına gelen temel çiftçi bankası Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası çiftçiler özelinde çeşitli avantaj paketleri ortaya koyar.
 • Ziraat Bankası’nın yanı sıra Vakıfbank, Akbank, QNB Finansbank, Halk Bank gibi pek çok banka yem kredisi seçeneği ile çiftçilere destek sunar.

Kimler Yem Kredisi Alabilir?

nedir-ziraat-bankasi-yem-kredisi-ozellikleri.jpg

Temel anlamda pek çok banka çiftçiler için kredi seçenekleri sunar. Mevcut kriterler kurumlar arası farklılıklar gösterir. Yem kredisi alma koşulları şu şekildedir:

 • Başvuru yapan kişinin 18 yaşından büyük olması şartı aranır.
 • Kişinin kredi notunun yüksek olması artı bir avantajdır.
 • Çiftçi Kayıt Sistemi üzerinde aktif kaydı bulunan kişiler için yem kredileri aktif bir hal alır.

Ziraat Bankası Yem Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Genel anlamda pek çok kriter ile yem kredisi alma koşulları sıralanabiliyor olsa da kişinin muhatap olacağı banka özelinde araştırma yapması daha kestirme bir yol sunar. Bu noktada pek çok kişinin de tercihleri arasında öne çıkan Ziraat Bankası yem kredisi alma şartları şu şekildedir:

 • TC kimlik numarasının net şekilde yer aldığı kimlik kartı ve fotokopisi gereklidir.
 • ÇKS belgesi ile “Çiftçi Belgesi”nin sunulabiliyor olması gerekir.
 • Yem kredisi tarımsal faaliyetleri kapsayan bir hizmettir ve şartlar arasında tarımsal işletme teşvik belgeleri de yer almalıdır.
 • Kredi tutarına karşılık gelebilecek bir teminat ile kişinin geri ödemeyi garanti etmesi gerekir.
 • 3 yıllık bir bilanço ve gelir tablosunun net veriler ile sunulabiliyor olması gerekir.

QNB Finans Bankası Yem Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Diğer pek çok banka gibi QNB Finans Bankası da çiftçiler özelinde çeşitli kredi seçenekleri sunar. Çiftçiler ilgili şartları karşılıyor ise başvuru ile kullanımlarını başlatabilir. Bu noktada QNB Finans Bankası yem kredisi alma şartları şu şekildedir:

 • Kimlik bilgileri ve çiftçilik belgesi ile QNB Finans Bank şubelerine gidilerek başvuru yapılması gerekir.
 • Yem kredisi için online platformlar üzerinden başvuru mümkün değildir. Kişiler ön başvuru yapabiliyor olsa da kredinin kesin olarak sonuçlanması için şubeye gidilmesi gerekir.

Vakıf Bank Yem Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Bankalar arasından çeşitli tercihler yapılarak kredi sahibi olunmanın temel kriteri faiz oranlarıdır. Bu noktada kişinin bütçesine en uygun olan oran seçimi de belirler. Vakıf Bank yem kredisi özellikleri ile ilgili bilgilendirme şu şekildedir:

 • Vakıf Bank yem kredisi faiz oranları için kendinize en yakın banka şubesine giderek detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.
 • Vakıf Bank da Ziraat Bankası gibi çiftçiler için çeşitli avantajlar oluşturan bankalar arasında öne çıkar.
 • Vakıf Bank aracılığı ile elde edilen yem kredisi taksit geri ödemeleri çeşitli esneklikler ile sunulur. Bu şekilde çiftçi zorda kalmadan taksitlerini geri ödeme fırsatı yakalayabilir.

Tüm bu bankalar ya da diğer pek çok banka aracılığı ile yem kredisi başvurusu yaparak kullanımlarınıza başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için bankaların çağrı merkezleri ile irtibat kurulabilir.

Bu haber toplam 414 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.