Yeni Yatırımlar Halka Arz Olarak Yapılacak

Yeni Yatırımlar Halka Arz Olarak Yapılacak

Kocaer Çelik, demir çelik sektöründe profilin alanında faaliyet gösteriyor. Şimdilerde ise borsaya açılmayı planlıyor. Sermaye piyasası kurulundan izin bekleyen şirket, hisselerinin yüzde 20 sini halka açmayı planlıyor.

Kocaer Çelik, yıllık 800 bin ton kapasiteli üç çelik profil ile bir galvaniz fabrikasına sahip. Şimdi ise yeni iki tesis kurmak ve yatırım yapmak için harekete geçti. Rüzgâr ve Güneş enerjisine ise on milyon dolar yatırım yapmak için harekete geçen Kocaer Çelik, enerji ihtiyacını yenilenebilir enerjiden sağlamayı planlıyor. Şirketin yönetim kurulu başkanı Hakan Kocaer, Mart ayı sonunda yıllık 533 milyon dolar ciroya ulaştıklarını açıkladı. Aynı zamanda 393 milyon dolarlık, ihracat gerçekleştirdiklerini de ifade etti. Ayrıca 6 kıta ve 160 ülkeye yapılan ihracatlar da açıklandı. Kocaer Çelik için 85 bin metre karelik kapalı alanda ve toplamda 280 bin metre karelik alanda üretim yapıldığı da açıklandı.

slider-2022-03-28-17-43-243.jpg

Yılda Yüzde 84 İhracat

Hakan Kocaer, bir yılın ilk çeyreğinde yüzde 84 İhracat yapıldığını açıkladı. Ayrıca Türkiye'nin demir çelik ihracatında yüzde 22 oranında, Nisan ayında ise yüzde 25 ini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Kocaer enerji, pek çok alanda hizmet vererek yurt içi ve yurt dışı satışları gerçekleştiriyor. Hizmet verilen sektörler ise yapısal çelik, enerji nakil hattı, ulaşım, madencilik, gemi inşa, makine imalatı, güneş enerjisi alt yapısı gibi pek çok alanda hizmet sunuluyor. Oldukça büyük çaplı yatırımlar olan bu alanlarda, Kocaer Çelik yeni yatırımlara hazırlık sürecinde. Bu konuda sermaye piyasası kurulundan gelmesi beklenen izinden sonra yatırım sürecinin başlaması planlanıyor.

thumbs-b-c-626980d8698068652ddb5a9dabcdcd82.jpg

Kocaer Çelik, şimdiye kadar yaptığı başarılarla oldukça ön planda olan bir firma. Yüksek sermayelerle şimdilerde daha da geliştirilmesi planlanan yatırımlarla, firma daha büyük yatırımlara imza atmayı hedefliyor.

Kocaer Çelik adına yapılan açıklamalar, geleceğe yönelik oldukça büyük çaplı yatırımlar olarak dikkat çekiyor. Başarılı şekilde yurtdışı ve yurtiçi satışların devam etmesi ile yeni yatırımlar Yapılacak. Kocaer Çelik için yapılacak olan yatırımlara, izin sonrası başlanacak.

Bu haber toplam 287 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.