Zam Haberleri Geliyor! Özel Sektör Maaşlarda Asgari Ücret Zammını Beklemeden Artış Yapıyor!

Zam Haberleri Geliyor! Özel Sektör Maaşlarda Asgari Ücret Zammını Beklemeden Artış Yapıyor!

Asgari ücrete ikinci bir zam gelip gelmeyeceği milyonlarca insan tarafından merak ediliyor. Asgari ücrete dair zam ile ilgili açıklamalar kesilmiyor. Net asgari ücret için belirlenen rakamlar ortaya çıkmaya başladı. İşte merak edilen detaylar!

Özel sektörde yüksek maaş ile çalışanların da zam yönünde talep ve beklentileri arttı. Bazı firmalar tarafından zam kararı alınırken bazıları ise zam yönünde çalışmalara başladı. Asgari ücret ile ilgili planlar ve olası hesaplamalar kapsamında 5940 TL civarlarında bir ücret bekleniyor.

640xauto.webp

Asgari Ücrete Zam Bekleniyor

Asgari ücrete ek bir zam yapılmasına yönelik beklentiler bir hayli arttı. 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmaların da tamamlanması ile birlikte gözler asgari ücret zammına çevrilmiş durumda. Yıllık enflasyon düzeyinin %70’i aşmasıyla birlikte milyonlarca çalışan temmuz ayında zam yapılması beklentisindedir. En son Aralık ayında yapılan zam ile birlikte net asgari ücret 4253,40 TL olarak belirlenmişti.

Zam Sinyalleri Geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar kapsamında vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceği belirlendi. Yapılan bu açıklamalar ise asgari ücrete ara bir zam gelmesi yönünde beklentilerin artmasını sağladı. AK Parti sözcüsü Ömer Çelik tarafından yapılan açıklamada ise vatandaşlar tarafından iletilen taleplerin değerlendirildiği ve bu kapsamda neler yapılabileceğinin planl​​​​​​​andığı belirtildi.

Ek Zam Yapılması Mümkün Mü?

Enflasyonist bir ortamın olması insanların daha fazla gelire ve zamlara olan ihtiyacını artıyor. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan açıklamada insanların alım gücünün artmasının önemli olduğu vurgulandı. Alım gücünün yok olmaması için sabit gelirliyi ezdirmemek için gerekli önlemleri almanın hükümetin işi olduğu da belirtildi.

14653327-728xauto.webp​​​​​​​Ara Zam Olursa Yeni Asgari Ücret

Ara zam yapılması durumunda yeni asgari ücretin ne kadar olacağı birçok kişi tarafından oldukça fazla merak ediliyor. Genel olarak açıklamak gerekirse beklenen iki ücret düzeyi var. Bunlardan ilki net 5004 TL asgari ücret seviyesi oluyor. Aynı zamanda ikinci bir formül kapsamında da net asgari ücretin 5940 TL olması da bekleniyor. Ancak henüz net bir açıklama yapılmadı.

Bu haber toplam 307 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.