Ziraat Bankası Çiftçilere Yüzde 50 Faiz İndirimli Traktör Kredisi Veriyor

Ziraat Bankası Çiftçilere Yüzde 50 Faiz İndirimli Traktör Kredisi Veriyor

Çiftçiyi destekleyen kamu bankalarının başında gelen Ziraat Bankası, yüzde 50 faiz indirimli traktör kredisini duyurdu. 2022 yılında çiftçiler için özel olarak başlatılan kampanya kapsamında Ziraat tarımsal faaliyetlerin sürdürülmesi desteklenecek…

Türkiye bankacılık sektöründe milyonlarca bireysel ve ticari müşterisi bulunan Ziraat Bankası, ekonomiyi güçlendirmek amacıyla çiftçiye verdiği desteği devam ettiriyor. 2022 yılında Ziraat Bankası traktör kredisi kampanyası yeniden güncellendi. Hem kendi bütçesine hem de devlet ekonomisine katkıda bulunmak isteyen çiftçiler, Ziraat Bankası’nın traktör kredisine başvuru yapabilir.

Kamu bankaları arasında çiftçiyi en çok destekleyen banka olan Ziraat Bankası, çiftçilere kredi veren programlarını genişletti. 2022 yılında Ziraat Bankası’nın en çok aranan bankacılık hizmetleri arasında traktör kredisi de yer alıyor. Ziraat Bankası’nın traktör kredisi ile tarımsal faaliyetlerin sürdürülmesi amaçlanıyor. Ziraat Bankası’nın aracılığıyla devlet tarafından verilen yüzde 50 faiz indirimli traktör kredisi detayları da çiftçiler tarafından merak ediliyor.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Kampanyası

ziraat-bankasi-mobil-uygulamasina-erisim-sikintisi-899731-5.jpg

2022 yılında Ziraat Bankası’ndan faiz indirimli traktör kredisi almak isteyen çiftçiler için müjdeli haber geldi. Ziraat Bankası üzerinden devlet destekli olarak kullanılan bu kredi kampanyası traktör alımına ilişkin fatura ile çiftçilere veriliyor. Ziraat Bankası’nın açıklamasına göre yüzde 50 faiz indirimli uygulanan Ziraat Bankası traktör kredisinde traktörün mutlaka yerli marka olması talep ediliyor.

Yerli marka traktör satın almayan çiftçiler Ziraat Bankası’nın traktör kredisinde yüzde 25 faiz indirimi avantajından yararlanabiliyor. Ancak Türkiye’de üretilen ve yerli marka traktör için Ziraat Bankası traktör kredisi kullanmak isteyen çiftçilere bu indirime ek yüzde 25 faiz indirimi daha yapılıyor. Böylelikle Ziraat Bankası traktör kredisi kampanyasında çiftçiler yüzde 50 faiz indirimli şekilde kredi çekebiliyor.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Ödeme Planı

Ziraat Bankası’ndan yüzde 50 faiz indirimli traktör kredisi kullanımında 100 bin TL kredi çeken çiftçilerin ödeme planı hesaplanabiliyor. 72 vade ile çekilebilen Ziraat Bankası traktör kredisinde yüzde 0.71 faiz oranı uygulanıyor. Bu kapsamda çiftçinin Ziraat Bankası’na ödemesi gereken aylık taksit tutarı 1.778 TL oluyor. Ziraat Bankası traktör kredisinde 72 aylık vade sonunda çiftçinin ödemesi gereken toplam tutar 128.075 TL olarak hesaplanıyor.

Bu haber toplam 670 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.