Ziraat Bankası'ndan Göz Dolduran Kampanya! Doğalgaz Yardımı İçin Düğmeye Basıldı

Ziraat Bankası'ndan Göz Dolduran Kampanya! Doğalgaz Yardımı İçin Düğmeye Basıldı

Doğalgaz desteği başvuruları ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ederken, vatandaşlar Ziraat Bankası üzerinden doğalgaz fatura desteği alabilecek. Bu yıl başlatılan doğalgaz yardımı hakkında başvuru süreci devam ediyor…

Devlet tarafından bu yıl başlatılan doğalgaz fatura yardımı, vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlar, devletten doğalgaz yardımı alabilecek. Geçtiğimiz yıllarda kömür yardımı olarak yapılan yakacak yardımına bu seneye özel doğalgaz fatura desteği de dahil edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı ardından yaptığı konuşmada, '' Kömür desteği alanların desteğini de isteyenlerin doğalgaz desteği olarak kullanmasına imkan tanıyan projenin de çalışmaları tamamlandı.'' diyerek doğalgaz fatura yardımını resmen açıkladı.

Doğalgaz Yardımı Nasıl ve Nereden Alınacak?

resized-14fca-ef14c34f1414960.jpg

Geçtiğimiz dönemde vatandaşların büyük merak konusu haline getirdiği doğalgaz yardımı hakkında konuşan Bakan Yanık, “Isıl haritaya göre değişen şekilde hane başına ödeme yapacağımızı ifade etmiştim. Buna göre hane başına yıllık 450 lirayla 1150 lira arası bir destek sağlayacağız. Bu ödemeleri, mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte yapacağız. Burada hedefimiz 4 milyon haneye ulaşmak. Kömürün iki katından fazla bir hane sayısı bu. Senelik 3 milyar liralık bir destek öngörüyoruz.” açıklamasında bulunmuştu. Bunun üzerine aylık 1150 TL’ye kadar çıkan doğalgaz yardımının nasıl ve nereden alınacağı merak konusu oldu.

Doğalgaz Fatura Yardımı Başvuruları

Maddi durumu yetersiz olan ve doğalgaz faturasını ödemekte zorlanan vatandaşlara devletin resmi kurumlarından doğalgaz yardımı yapılacak. İlk etapta 4 milyon haneye verilmesi beklenen doğalgaz yardımı ile ilgili resmi başvurular başladı. Doğalgaz desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet kapısı sistemi üzerinden kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru işlemlerini tamamlayacak. E-Devlet şifresi olmayanlar ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuruda bulunabilecekler.

Devletin belirlemiş olduğu kriterlere göre maddi durumu yetersiz olduğu tespit edilen vatandaşlar, doğalgaz yardımı almaya hak kazanabilecek. Hak sahibi olan vatandaşlara mart ve ekim aylarında iki eşit taksitte ödeme yapılacak ödemeler Ziraat Bankası üzerinden verilecek. Ziraat Bankası desteği ile doğalgaz yardımı başvuruları başladı.

Bu haber toplam 500 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.