18 yaşından büyük olan herkes başvuruda bulunabilir! Her ay 5 bin 104 TL ödeme yapılacak

18 yaşından büyük olan herkes başvuruda bulunabilir! Her ay 5 bin 104 TL ödeme yapılacak

18 yaşından büyük olan vatandaşlara müjdeli haber verildi! Başvuran herkese her ay doğrultusunda 5 bin 104 TL ödeme yapılıyor. Bu ödeme sayesinde vatandaşların yüzleri güleceğe benziyor.

Haber 18 yaşından büyük olan neredeyse milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor! Devlet doğrultusunda başvuruda bulunan tüm vatandaşlara harçlık ödemesi sağlanacak. Hem de tam tamına 5104 TL ödeme anında hesaplara yatırılacak. İŞKUR aracılığı ile verilecek olan ödemeler ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde…

İşsiz kalan ve çalışmayan vatandaşlara devletin destekleri hiçbir kesintiye uğramadan devam ediyor. İŞKUR gün içerisinde bir son dakika açıklaması yaparak başvuruda bulunan ve 18 yaşından büyük olan tüm vatandaşlara destek ödemesi yapacağını duyurdu. İŞKUR üzerinden aylık olarak harçlık ödemesi sağlanacak. Ödemenin tutarı ise toplam da 5104 TL olarak belirlendi. Yani eğer 18 yaşından büyükseniz ve beraberinde İŞKUR’un işbaşı eğitim programlarına katılım sağlamak istiyorsanız sizler de aylık olarak 5104 TL maaşınızı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra programın sonunda iş sahibi olma imkanınız da sizlere sunulan imkanlar arasında yer alıyor.

18-yasindan-buyuk-olan-herkes-basvuruda-bulunabilir-her-ay-5-bin-104-tl-odeme-yapilacak.jpg

İşbaşı eğitim programları ne kadar süre devam ediyor?

İŞKUR doğrultusunda başlatılmış olan ve neredeyse milyonlarca kişinin iş sahibi olmasına imkan tanıyan işbaşı eğitim programları belirli bir süre boyunca veriliyor. İŞKUR bu konu doğrultusunda da resmi web sitesi üzerinden bir açıklama gerçekleştirdi. İŞKUR’un işbaşı eğitim programları günlük olarak en az beş en fazla ise 8 saat olarak belirlendi. Haftanın altı günü aşmayacak bir şekilde toplam 45 saatlik süre belirleniyor.

Bu haber toplam 278 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.