20 Ocak 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi Açıklandı

20 Ocak 2022 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi Açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hak sahibi ailelere verilen evde bakım maaşında ocak ayı ödeme dönemi başladı. 20 Ocak 2022 Perşembe evde bakım maaşı yatan iller listesi bakanlık tarafından duyuruldu…

Sosyal devlet anlayışını benimseyen Türkiye’de muhtaç durumda olan vatandaşlar için çok sayıda sosyal yardım yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yapılan sosyal yardımlar arasında evde bakım maaşı da öne çıkıyor. Evde bakıma muhtaç olan vatandaşların, bakım masraflarının karşılanması için ailelerine verilen bu yardımlar her ayın 15’i ile 30’u arasında illere göre belirlenen liste kapsamında yatırılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın takibinde verilen evde bakım maaşlarına 2022 Ocak ayında zam yapılması hak sahibi vatandaşları sevindirdi. Giderek artan harcamalar ve bakım maliyetleri yüzünden zor duruma düşen vatandaşlar mağdur edilmeden bakım maaşlarında da zam yapıldı. Böylelikle bu ödemeden yararlanan hak sahibi vatandaşlar 2022 yılının Ocak ayı itibarıyla ilk zamlı ödemeleri hesaplarda görecekler.

2022 Ocak Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

evde-bakim-maasi-yatan-iller.jpg

Evde bakıma muhtaç kişinin bakımını üstlenen ve evde bakım maaşından yararlanan vatandaşlar, 20 Ocak 2022 Perşembe gününde evde bakım maaşı yatan iller listesini araştırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere evde bakım maaşı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın takibinde olacak şekilde her ayın 15'i ile 30'u arasında hesaplara yatırılıyor.

Evde bakım maaşına 2022 yılı Ocak ayında zam yapıldı. Bu kapsamda Bakanlık tarafından verilen Evde Bakım Yardımı için kişi başına ödenecek yardım miktarı 2.292,02 TL'ye yükseldi. Evde bakım aylığı ödemelerinin hak sahiplerinin banka hesaplarına yatıp yatmadığı e-Devlet üzerinden sorgulama yapılarak öğrenilebiliyor.

2022 Ocak Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi

 1. Tokat
 2. Kırklareli
 3. Sivas
 4. Aksaray
 5. Çanakkale
 6. Zonguldak
 7. Manisa
 8. Bilecik
 9. Karabük
 10. Mugla
 11. Kocaeli
 12. İstanbul
 13. Amasya
 14. Osmaniye
 15. 15-Sakarya
 16. Ordu
 17. Uşak
 18. Afyonkarahisar
 19. Antalya
 20. Diyarbakır

Bu haber toplam 632 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.