6 - 12 yaş arası çocuğu olan vatandaşlara müjdeli haber! Devlet üzerinden 500 TL okul harçlığı verilecek

6 - 12 yaş arası çocuğu olan vatandaşlara müjdeli haber! Devlet üzerinden 500 TL okul harçlığı verilecek

Yeni eğitim ve öğretim döneminde devletten müjdeli haber! Devlet 6 – 12 yaş çocuğu olan ailelere toplamda 500 TL ödeme sağlayacak.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına çok kısa bir süre kala e - devlet doğrultusunda okul harçlık ödemesi yapılacağı duyurusu paylaşıldı. Dar gelirli olan ailelerin çocuklarına e-Devlet üzerinden başvuru yapmaları durumunda 500 TL okul harçlığı sağlanacak.

Devletten 500 TL okul harçlığı verilecek

Devlet dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına okulların açılmasına kısa bir süre kala 500 TL okul harçlığı vereceğini açıkladı. 500 TL okul harçlığı almak isteyen vatandaşlar başvurularını e-Devlet üzerinden veya Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile kolaylıkla yapabilecekler. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların yardıma muhtaç nitelikte olduklarını belgeleyen bir belge ile beraber Sosyal yardımlaşma ve dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvurusu onaylanmış olan vatandaşların banka hesabına veya PTT aracılığıyla okul harçlığı ödemesi sağlanıyor. e-Devlet’in okul harçlığı ödemelerinin yalnızca yardıma muhtaç nitelikte olan aileler faydalanabiliyor. Şart olarak ise hane içersinde kişi başına düşecek olan gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması şartı koşuluyor.

6-12-yas-arasi-cocugu-olan-vatandaslara-mujdeli-haber-devlet-uzerinden-500-tl-okul-harcligi-verilecek.webp

Eylül ayı içerisinde SED ödemeleri de devam ediyor

Ekonomik anlamda bir hayli zorluk çeken ailelere devletin sağlamış olduğu tek eğitim yardımı okul açlığı olarak karşımıza çıkmıyor. Her ay içerisinde düzenli bir şekilde devlet tarafından çocuğu olan vatandaşlara SEF ödemesi de sağlanıyor. SED yardımları ihtiyaç sahibi ve dar gelirli olan ailelerin çocuklarına çocuk başına ve aylık olarak düzenli bir şekilde ödeniyor.

Bu haber toplam 203 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.