Anasınıfına ve Anaokuluna gidenlere devlet müjdeli haberi verdi! Bakan açıklama yaptı

Anasınıfına ve Anaokuluna gidenlere devlet müjdeli haberi verdi! Bakan açıklama yaptı

Aile Bakanlığı, Anasınıfına ve Anaokuluna giden çocuğu olan vatandaşlara yardım müjdesini duyurdu. Çocuğunu okula kayıt ettiren ailelerin bütün masrafları bakanlık doğrultusunda karşılanacak. Konu İle ilgili bütün haberimizin devamında…

Kimler anasınıfı ve anaokulu desteğinden faydalanabilir?

Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın beraber yürütmüş olduğu proje doğrultusunda binlerce ailenin Anasınıfına ve Anaokuluna giden çocuklarına sosyal yardım desteği sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık, okulların açılmasına çok kısa bir süre kala projenin tüm detaylarını paylaştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğinden yararlanmak isteyenlerin yalnızca çocuklarını okullara kayıt ettirmesi yetiyor. Bakanlık doğrultusunda çocukların okul masrafları doğumdan itibaren karşılanacak. Bunun yanı sıra herhangi bir şekilde müracaat etmek gerekmeyecek.

anasinifina-ve-anaokuluna-gidenlere-devlet-mujdeli-haberi-verdi-bakan-aciklama-yapti.jpg

Hepsini Bakanlık Karşılayacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Derya Yanık sosyal medya hesabı üzerinden okulların açılmasına çok kısa bir süre kala Anasınıfı ve Anaokulu yardımı ile ilgili tüm detaylı bilgileri paylaştı. Çocuğu Anaokulu ya da anasınıfı yaşına gelmiş olan lakin maddi imkansızlık nedeni ile çocuklarını okula kaydettiremeyen vatandaşlar için Bakanlığın yeni bir kampanya başlattığını dile getiren Bakan Yanık, Bu rakamların bakanlık doğrultusunda direk bir şekilde çocuğun kaydedilmiş olduğu okula ödeneceğini aktardı. Yardıma muhtaç olan ve daha önce gelirli olan aileler için başlatılmış olan bu kampanyada herhangi bir başvuru koşulu gerekmiyor. Çocukların kayıt olmak istediği okula kayır olması yeterli oluyor. Zaten devletten sosyal destek yardımı alan aileler bu kampanya doğrultusunda direk Bakanlığın yeni yardımından faydalanabiliyor.

Bu haber toplam 199 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.