Araba Alacak Vatandaşların Dikkatine! Otomobil Satışları Artışa Geçecek

Araba Alacak Vatandaşların Dikkatine! Otomobil Satışları Artışa Geçecek

Araba sahibi olacak vatandaşlar hem ikinci el hem de sıfır araçların fiyatlarını araştırmaya detaylı bir şekilde devam ediyor. Otomobil piyasasında yaşanan büyük durgunluk yerini büyük bir hareketlenmeye mi bırakacak?

Araba sahibi olacak vatandaşlar hem ikinci el hem de sıfır araçların fiyatlarını araştırmaya detaylı bir şekilde devam ediyor. Otomobil piyasasında yaşanan büyük durgunluk yerini büyük bir hareketlenmeye mi bırakacak? Fiyatlar düşüşe geçecek mi? Gibi birçok sorulara cevaplar aranmaya devam ederken; araba alacak vatandaşları ilgilendiren yeni gelişmeler de yaşandı. İşte konu ile ilgili detaylar…

araba-alacak-vatandaslarin-dikkatine-otomobil-satislari-artisa-gececek.webp

Araba Alacaklar Vatandaşlar Dikkat: Bu Konu Sizi İlgilendiriyor!

Ekonomide uzun süredir yaşanan ekonomik kriz; otomobil piyasasını da bir hayli etkiledi. Hem ikinci el araçlarda hem de sıfır araçlarda yaşanan zamlar ile beraber yüksek fiyatlandırmalar da ortaya çıktı. Bu nedenle otomobil piyasası doğrultusunda durgun bir süreç yaşanıyor. Bu süreç doğrultusunda etkili olan bir diğer önemli husus da krediye ulaşım sağlamanın zor olmasından kaynaklandığını dile getirebiliriz. Bankaların bu konu kapsamında vatandaşlar için önemli kampanyalar ve krediye erişebilme konusunda büyük kolaylıklar sağlaması gerektiğini dile getirmekte fayda var.

Birçok vatandaş ucuz fiyata otomobil sahibi olmak için piyasaları detaylı bir şekilde araştırmaya başladı. Diğer bir taraftan 2022 Eylül tarihinden bu yana sıfır araç kampanyası için detaylı fiyat araştırmaları da artışa geçti. Otomobil fiyatlarında son üç ay içerisinde artış miktarlarında belirli azalmalar yaşandı. Bu kapsamda bazı sıfır araç fiyatlarının ikinci el otomobillerden daha ucuz olduğunu belirtmek gerekir.

Otomobil piyasaları doğrultusunda sıfır araç bulma sorunu gün geçtikçe artarken; ikinci el araçlar için de 6 ay toplam 6 bin km şartı gelmesi ile fiyatlarda azalmalar yaşandı. Lakin ciddi oranda bir düşüşün olduğunu söylemek bir hayli zor. Otomobil satın alan vatandaşlar için bu fiyatlandırmalar hala oldukça yüksek. Bu nedenle piyasa da ciddi bir hareketlenmenin yaşandığını söylemek oldukça zor.

Bu haber toplam 225 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.