Asgari ücret artık 7 bin 500 TL oluyor! 2023 yılının zammı belli oldu

Asgari ücret artık 7 bin 500 TL oluyor! 2023 yılının zammı belli oldu

Asgari ücret ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi! Asgari ücret artık 7500 TL olacak. Bakan Bilgin’in açıklamalarına göre 2023 yılında vatandaşın yüzü gülecek.

2023 maaş zammı için vatandaşlar tarafından heyecanlı geri sayım başladı. Her ay doğrultusunda enflasyon rakamları açıklandığı zaman maaş zammı için de detaylı rakamlar belli oluyor. Bu sefer açıklama en yetkili isim tarafından duyuruldu! İşte 2023 yılının zamlı ve detaylı maaş tablosu…

Asgari ücret net olarak 7500 TL olacak iddiası

Uzun yıllar sonrasında asgari ücrete Temmuz ayı içerisinde ara zammı uygulamıştı. Yılbaşında asgari ücret ile çalışan vatandaşlardan alınan toplam vergi kaldırılırken Temmuz ay içerisinde ise net asgari ücret rakamı 5500 TL olmuştu. Lakin güncel hayat pahalılığı ve beraberinde enflasyon her geçtiğimiz gün artmaya devam ediyor. Bu nedenle asgari ücret ile çalışan vatandaşlara verilen bu zamlar kısa süre içerisinde eriyip gidiyor.

Kulislerde dolaşan güncel bilgiler doğrultusunda asgari ücrete beklenen zam oranı aralık ayı dolmadan gelecek. Çünkü çalışan vatandaşların almış olduğu maaş artık yeterli seviyede değil. Asgari ücret için güncel olarak konuşulan rakam ise 7500 TL.

asgari-ucret-artik-7-bin-500-tl-oluyor-2023-yilinin-zammi-belli-oldu.jpg

Bakan Bilgin konu ile ilgili önemli sinyalleri verdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Vedat Bilgin 2023 yılının maaş zammı açıklaması ile adeta gündeme bomba niteliğinde düştü. Milyonlarca vatandaşın uzun süredir beklediği açıklamaları gerçekleştiren Bakan bildiğin, enflasyon durumunun farkında olduklarını ve çalışan vatandaşların bunun karşısında ezilmesine kesinlikle izin vermeyeceklerini dile getirdi. Türkiye’de emekçi vatandaşların devlete emanet olduğunu dile getiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin, hiçbir vatandaşın emeğinin heba olmasını istemediklerini de konuşmalarına ekledi.

Bu haber toplam 242 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.