Bakan açıklama yaptı! Devletten 1150 TL  Doğalgaz fatura desteği alabilirsiniz

Bakan açıklama yaptı! Devletten 1150 TL Doğalgaz fatura desteği alabilirsiniz

Yaklaşan kış aylarını başlamadan önce vatandaş uzun uzun doğalgaz faturalarını ödeme konusunu düşünmeye başlamıştı. Devletten ise son dakika doğalgaz fatura destek ödemesine yönelik müjde geldi!

Yaklaşan kış aylarını başlamadan önce vatandaş uzun uzun doğalgaz faturalarını ödeme konusunu düşünmeye başlamıştı. Devletten ise son dakika doğalgaz fatura destek ödemesine yönelik müjde geldi! Daha önceki süreçte Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın bizzat açıklamış olduğu doğalgaz fatura desteği için ödemeler bugün itibari ile başlıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez doğalgaz fatura desteği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Doğalgaz faturasını ödeme konusunda bir hayli güçlük çeken vatandaşlara 450 TL ile 1.150 TL arasında aylık destek ödeme desteği sağlanıyor! Başvuran vatandaş alıyor. Peki bu başvuru nasıl yapılır? Başvurular ne zaman sona erecek? Son dakika haberi! Doğalgaz fatura desteği ile ilgili bütün detaylar haberimizin devamında sizlerle…

bakan-aciklama-yapti-devletten-1150-tl-dogalgaz-fatura-destegi-alabilirsiniz.jpg

Doğalgaz fatura desteği ödemeleri ile ilgili detaylar

Doğalgaz fatura desteği ile ilgili detaylı açıklamalarda bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez, ilk dönem destek ödemeleri konusunda başvuruda bulunan ve başvurusu onaylanan tüm vatandaşların hesaplarına yatırıldığını dile getirdi. Bunun yanı sıra ikinci dönem ödemeleri ile ilgili de flaş açıklamalarda bulundu.

Bilindiği gibi doğalgaz tüketim desteği yıl içerisinde 2 defa ödenecek. Bakan Sayın Dönmez, 450 TL ile 1.150 TL aralığında ödenecek olan doğalgaz tüketim desteğinde ilk ödemelerin Mart ve Nisan aylarında, ikinci yapılacak ödemelerin ise Ekim – Kasım ayları içerisinde tüketicilerin hesaplarına yatırılacağını dile getirdi.

Doğalgaz fatura destek ödemesinin başvurusu nasıl yapılır?

450 TL ile 1.150 TL aralığında verilecek olan doğalgaz tüketim desteği doğrultusunda başvurular E-Devlet üzerinden yapılacaktır. Toplamda 4 milyon haneye verilmesi planlanalar arasında olan doğalgaz tüketim desteği için başvurular halen daha alınmaya devam ediyor.

Bu haber toplam 218 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.