Bakan Koca müjdeyi verdi! Aile hekimliği yönetmeliğinde değişiklik Resmi Gazete’de yayınlandı

Bakan Koca müjdeyi verdi! Aile hekimliği yönetmeliğinde değişiklik Resmi Gazete’de yayınlandı

Aile hekimleri ve Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarının neredeyse günlerdir beklediği haber sonunda kamu ile paylaşıldı. Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca'nın dün "Gözümüz aydın diyeceğimiz günlere çok az kaldı!"

Aile hekimleri ve Aile Sağlığı Merkezi çalışanlarının neredeyse günlerdir beklediği haber sonunda kamu ile paylaşıldı. Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca'nın dün "Gözümüz aydın diyeceğimiz günlere çok az kaldı. Gece yarısı olsa bile diyebiliriz" ifadesi ile duyurmuş olduğu aile hekimlerine teşvik ödemesinin de içinde yer aldığı yönetmelik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında paylaşıldı.

Sağlık Bakanı olan Fahrettin Koca'nın Twitter hesabı üzerinden Aile hekimleri ve Aile Sağlığı Merkezi çalışanları ile ilgili "Gözümüz aydın dememize çok az bir süre kaldı" paylaşımını yaparak duyurmuş olduğu yönetmelik Resmi Gazete üzerinde yayımlandı.

bakan-koca-mujdeyi-verdi-aile-hekimligi-yonetmeliginde-degisiklik-resmi-gazetede-yayinlandi.webp

Resmi Gazate’nin sayfasında paylaşıldı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yayımlanmış olan 'Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Daire Yönetmelik' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında detaylı bir şekilde paylaşıldı.

Aile hekimlerine teşvik ödemesi yapılacak!

Yayımlanmış olan yönetmelik kapsamında, herhangi bir şekilde ihtar puanı almamış olan sözleşmeli olan aile hekimlerine tavan ücretin yüzde 42'si oranından teşvik ödemesi sağlanacak. Lakin bu ödeme 1-10 arası ihtar puanı alanlara ortalama bir ay, 11-20 arası ihtar puanı alanlara ortalama iki ay, 21 ve üzeri ihtar puanı alanlara ise ortalama üç ay süre ile yapılmayacak. Diğer bir yandan aile hekimliği birimince yapılmış olan günlük muayene sayısının; 41-50 arasında olması durumunda tavan ücretin yüzde 10'u, 51-60 arasında olması durumunda tavan ücretin yüzde 21'i, 61-75 arasında olması durumunda tavan ücretin yüzde 31'i, 76 ve üzeri olması durumunda ise ücretin yüzde 42'si oranında teşvik ödemesi sağlanacak.

Bu haber toplam 118 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.