Çiçek Sepeti’nde Mağaza Nasıl Açılır?

Çiçek Sepeti’nde Mağaza Nasıl Açılır?

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerinden olan Çiçek Sepeti online mağazasında binlerce kategoride ürün listelemek mümkün.

Çiçeksepeti son yıllarda geliştirdiği yöntem ve girişimcilik hamleleriyle ticaret ile uğraşan kişilere online satış ile iş olanağı sağlamıştır. Çiçek Sepeti’nde mağaza açma işlemi için aşağıda belirtilen yollar izlenmektedir:

· Çiçek Sepeti web sayfasının sağ üst köşesinde bulunan “Çiçeksepeti’nde Satış Yap” bağlantısına girerek “Hemen Başvurun” bölümüne tıklanmalıdır.

· İlk aşamada firma bilgileri alanlarının doldurulması gerekmektedir. Bu alan içinde bulunan ve doldurulması zorunlu olan bilgiler ise şunlardır:

· Başvuru

· Firma adı

· Firma türü

· T.C. Kimlik numarası

· Satış yapılacak kategori

· Yetkili adı soyadı

· Yetkili e-posta adresi

· Yetkili telefon numarası

Diğer e-ticaret sitelerinde de satışlar yapılıyorsa alt kısımda yer alan kutucuklara bu sitelerin linki bırakılmalıdır. Başvurular bu adımdan sonra tamamlanmış olarak görülmektedir. Sonrasında başvuru linkinize bağlı olarak e-posta adresinize mail gönderilecektir. Başvuru sürecinin onaylanması ve daha hızlı gerçekleşmesi için “firma detay bilgileri” sayfasında yer alan bölümlerin de doldurulması gerekmektedir. Firma detay bilgilerinde istenen bilgiler ise şunlardır:

· Vergi dairesi ili

· Vergi dairesi

· Fatura adresi için il, ilçe ve semt

· Açık adres

· Firma telefonu

· Firma e-posta adresi

· Sanal mağaza adı

· Teslimat tipi seçilmelidir

Bu aşamalardan sonra istenilen evraklar yüklenmeli ve başvuru böylelikle tamamlanmalıdır.

cicek-sepeti-magazasi-acmak-2

Çiçek Sepeti Pazaryeri Nedir?

Fiziksel bir alışveriş merkezi olarak kullanılan Pazaryeri, birçok mağazaya ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra bünyesinde barındırdığı satıcıların ürünlerini, potansiyel müşteriler ile buluşturan bir platformdur. Online Pazaryeri sistemi, ürünlerini satışa sunmak isteyen girişimcilerin, esnafların, kobilerin ve işletmecilerin Ciceksepeti.com’un kayıtlı müşteri kitlesinden yararlanarak elinde bulundurduğu ürünleri kolayca satışa sunabilmesi ve bu sayede işletmesini büyütebilmesine olanak sağlamaktadır.

Çiçek Sepeti Pazaryeri’nin Avantajları Nelerdir?

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret sitelerinden biri olan Çiçek Sepeti online mağazasında binlerce kategoride ürünleri listelemek mümkündür. Ayrıca Ciceksepeti.com vasıtasıyla, aylık olarak 16 milyon ziyaretçi ve 11 milyon üye müşterisiyle ürünleri daha kolay ve hızlı satma avantajına sahiptir. Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü, Öğretmenler Günü ve Yılbaşı gibi özel günlerde en çok ziyaret edilen internet sitesi olan Çiçek Sepeti’nin trafik yoğunluğunu, satışları arttırmak ve tanınmak amacıyla kullanılabilmektedir. Pazaryeri’nin avantajları içinde, sürekli alışveriş yapma alışkanlığı olan müşteri kitlesine hitap etme şansı elde edilmektedir. Online satış mağazalarının başında gelen Çiçek Sepeti; küresel pazarda büyük başarılara ulaşmış, uzman, tecrübeli çalışanları ile her zaman iletişim kurulabilmekte ve fikir danışılabilmektedir.

Çiçek Sepeti’nde Satış Yapmak İçin Gerekli Evraklar

Çiçek Sepeti’nde satış yapabilmek için bazı kullanıcı bilgileri ve belgeler istenmektedir. Çiçek Sepeti’nde satış yapmak için gereken belgeler şunlardır:

· Başvuru tipi (Pazaryeri başvurusu, bayi ve Franchise)

· Firma adı, türü ve vergi numarası

· Satış yapılmak istenilen kategori

· Yetkili bilgileri

· Diğer satış mağazalarında satış yapılmaktaysa mağaza linkleri

Çiçek Sepeti bunlar haricinde başvuru evrakları talep etmektedir. Bu evraklar aşağıda listelenmiştir.

· Vergi levhası

· İmza sirküleri

· Ortaklık sözleşmesi

· Banka bilgilerinin gösterildiği belge

· Nüfus Cüzdanı fotokopisi

· Şirket kuruluş ticaret sicil gazetesi

· Faaliyet belgesi

· Satıcılardan istenen ilan ve iş birliği sözleşmesi

· Bayi bilgileri formu

Çiçek Sepeti Komisyon Oranları 2021

Çiçek Sepeti, tüm satıcıların yapmış olduğu satışlardan belirli oranlarda komisyon ücreti almaktadır. Belirlenmiş olan komisyon ücretleri kategoriler arasında değişiklikler göstermektedir. Ortalama %5 ile %30 aralıklarında komisyon oranı ücreti satılan ürünlere bağlı olarak satıcılardan alınmaktadır. Online satış platformlarının başında gelen Çiçek Sepeti, en düşük %5 oranıyla cep telefonları satışlarından, en yüksek %30 oranıyla tasarım ve çiçek kategorilerinden komisyon ücreti almaktadır.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.