Dar gelirli vatandaşları müjdeli haber geldi! 2500 TL’ye kadar olan bütün fatura borçlarını devlet ödeyecek

Dar gelirli vatandaşları müjdeli haber geldi! 2500 TL’ye kadar olan bütün fatura borçlarını devlet ödeyecek

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli olan vatandaşlara; devlet destekleri ve sosyal yardımlar devam ediyor. Son olarak fatura borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar için bir yardım destek paketi sunuldu.

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli olan vatandaşlara; devlet destekleri ve sosyal yardımlar devam ediyor. Son olarak fatura borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar için bir yardım destek paketi sunuldu. Bakan Nebati toplamda iki aşamadan oluşacak olan bu destek paketinin bütün detaylarını açıkladı.

Dar gelirli olan vatandaşlar ekonomik kriz ile beraber daha da zor günler geçirmeye başladı. Özellikle de bir çok kişinin ödemediği faturalar sebebi ile icralık oldu ve beraberinde bazı sorunlar ile karşı karşıya kalındığı bilinenler arasındaydı. Devlet dar gelirli olan vatandaşları bu durumdan kurtarmak için bir destek paketi hazırladı. 1 Ekim tarihinden itibaren Meclis’e sunulması düşünülen yeni destek paketi doğrultusunda icralık olan fatura borçlarını devlet ödeyecek. Toplamda 6 milyon kişinin faydalanması beklenen düzenleme tam olarak 9 milyon icra dosyasını kapsayacak. Yapılan düzenleme ile ilgili detaylar da yavaştan ortaya çıkmaya devam ediyor. 30 milyon tutarındaki borçların tasfiye edilmesini kapsayan bu yeni düzenlemede tarih detayı da oldukça önemli.

5 milyona yakın aile faydalanabilecek

Devlet temel ihtiyaç olan doğalgaz, su, elektrik aboneliği gibi aboneliklerin borçlarda kaynaklı olarak icra takibine düşen ve beraberinde haciz işlemi uygulanan vatandaşlar için devreye girdi. Hükümet doğrultusunda hazırlanmış ve 1 Ekim tarihinde Meclise sunulması beklenen yeni düzenleme doğrultusunda iki aşama bulanıyor. Birinci aşama borcu 2000 TL’ye yakın olan toplam 5 milyon aileyi kapsıyor. Bu aşamada alacaklı nitelikte olan şirketler ailelerin borçların silerse muhasebelerinin kayıtlarında gider olarak gösterebilecek. Böylelikle vergiden de düşebilecekler. Bu durumda vatandaşların su, elektrik, telefon ve doğalgaz aboneliklerinden kaynaklanan borçlar maliye tarafından sıkıntısız bir şekilde karşılamış olacak.

Bu haber toplam 149 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.