Devletten konu seferberliğinde büyük yeni adım! İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlara 100.000 TL hibe verilecek

Devletten konu seferberliğinde büyük yeni adım! İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlara 100.000 TL hibe verilecek

Devlet 2022 yılı içerisinde vatandaşa ilk evini alması için hibe destek ödemesi gerçekleştiriyor. 2022 yılı içersinde devlet destekleri da artışa geçti. İlk defa ev alacak ve yeni evlenecek olan çiftler için devlet teşviki sürüyor.

Devlet 2022 yılı içerisinde vatandaşa ilk evini alması için hibe destek ödemesi gerçekleştiriyor. 2022 yılı içersinde devlet destekleri da artışa geçti. İlk defa ev alacak ve yeni evlenecek olan çiftler için devlet teşviki sürüyor. 2022 yılı içersinde devlet ilk kez ev alacak vatandaşları yüzünü güldürdü. Çiftler beraber birikim yaparak ilk evlerini kolaylıkla bu şekilde alabilecekler.

2022 yılı içerisinde devlet teşvikleri büyüyerek sürmeye devam ediyor. Evlenerek yeni bir yuva kurmak isteyen vatandaşlar devletten toplam 100.000 TL’ye kadar geri ödemesiz bir şekilde destek alabilecekler. 2022 yılında tekrardan değerleme oranı ile beraber artış yaşanan devlet destekleri 2022 yılında bütün hızıyla sürmeye devam ediyor. Yeni evlenen genç bir çift ilk evlerini almak istedikleri zaman toplamda 100.000 TL devlet desteğinden faydalanabiliyorlar.

devletten-konu-seferberliginde-buyuk-yeni-adim-ilk-kez-ev-sahibi-olacak-vatandaslara-100-000-tl-hibe-verilecek.jpg

İlk evini alacak ve yeni evlenecek olan vatandaşlara 100.000 TL hibe!

Konu seferberliği başlatmış olan hükümet 2022 yılında ilk evini alacak ve yeni evlenecek olan vatandaşlara devlet desteği sağlıyor. Yeni evlenenler ve ilk evini almak isteyenler 100.000 TL’ye kadar devlet desteğinden yararlanabiliyor. Peki kimler nasıl başvuru yaparak devlet desteğinden faydalanabiliyor? Ev almada ve evlenmede devlet desteğinden faydalanmak için konut hesabı ve çeyiz hesabı son dönemde sıklıkla gündeme geliyor.

Devletin yetkilendirilmiş olduğu bankalarda çeyiz ya da konut hesabı açan vatandaşlar her ay düzenli bir şekilde birikim yaparak devletten 100.000 TL’ye kadar destek ödemesi alabiliyor. Yeni ev sahibi olacak ve yeni evlenecek vatandaşlara sağlanacak destek yapmış olduğu birikim süresi ve aylık birikim miktarına göre değişim gösteriyor. En az üç sene olmak şartı ile düzenli birikim yapan bir vatandaş ev sahibi olmak istediği zaman bu birikimi kullanırken devletin hibe desteğinden de faydalanıyor.

Bu haber toplam 204 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.