Emeklilere Müjde! SGK’dan Ücretsiz Kaplıca Tatili! Başvuru Nasıl Yapılacak

Emeklilere Müjde! SGK’dan Ücretsiz Kaplıca Tatili! Başvuru Nasıl Yapılacak

SGK'nın yeni yaptığı açıklamaya göre eğer emekliyseniz ve doktor raporunuzda kaplıca tatili önerilmişse dertlerinize derman olacak bu hizmet size tamamen bedava bir şekilde sunulacaktır.

SGK'nın yeni yaptığı açıklamaya göre eğer emekliyseniz ve doktor raporunuzda kaplıca tatili önerilmişse dertlerinize derman olacak bu hizmet size tamamen bedava bir şekilde sunulacaktır.

Bu Hizmetten Kimler Yaralanabilir?

Emekliler ve birçok doktorun görüşünün bulunduğu heyet raporlarında kaplıca tatili önerilmiş olan her kimse bu hizmetten yararlanabilir. Aynı zamanda eğer bu raporda "hastanın refakatçiye ihtiyacı vardır." cümlesi de geçiyorsa hastanın yakınlarından herhangi biri bu hizmetten tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabilir. Tabii ki SGK'nin sunduğu bu hizmetten yararlanabilmek için devlet kurumundan alınmış imzalı heyet raporu ile SGK müdürlüklerine başvurmanız gerekiyor.

Neden Kaplıca Tedavisi?

Bu projenin de hedef kitlesi olan ve birçok yaşlıda görülen kireçlenme, bel fıtığı, romatizmal hastalıklar gibi rahatsız edici durumlarda kaplıca tedavisinin iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda kalp ve dolaşım hasatlıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıklarına da çare olabilir.

Termal su, kasları gevşetir ve spesifik olarak güçlendirir. Böylece kas ağrısı çeken yaşlı hastalarımızın bu derdine derman olabilir kaplıcalar. Eklem hareketlerini iyileştirmek ve daha rahat hareket edebilmek için de bu tatil akılda bulunmalıdır. Bu ayrıca fıtık ve kireçlenme rahatsızlarına da iyi gelen bir özelliktir.

Bu hastalıklardan muzdaripseniz ve çareyi termal kaplıca tedavilerinde bulduysanız çok şanslı olabilirsiniz. Bu şansınız eğer SGK emeklisiyseniz artık tescillenmiştir demektir. Artık hemen doktorunuzun yolunu tutup böyle bir tedaviye ihtiyacınız olup olmadığı hakkında görüşme yapabilirsiniz. Eğer ki heyet raporuyla birlikte "Kaplıca tedavisine ihtiyacı vardır." ibaresi geçiyorsa alın size müjde! Ola ki bu raporda aynı zamanda "Refakatçiye ihtiyacı vardır." şeklinde bir ifade de geçiyorsa yanınıza size bakmakla yükümlü istediğiniz bir kimseyi alarak kaplıca hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Eğer bu saydığımız özelliklere siz de sahipseniz haydi durmayın bavulumuzu hazırlayın ve sizi bekleyen sağlık dolu kaplıca tatilinizin yolunuzu tutun. Bu sağlık yolculuğunda size eşlik etmekle yükümlü sevdiğiniz kişiler de varsa değmeyin keyfinize. Hepinize sağlıklı günler diler ve SGK tarafından ortaya sürülen bedava kaplıca hizmetinden yararlanırken keyifli vakitler geçirmenizi dileriz.

Bu haber toplam 272 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.