İmamoğlun’dan Açıklama: 19 Saat Sahadan ve AKOM'dan Karla Mücadeleyi Yönetirken, 1 Saatlik Yemek Molam Bile Konuşulur Oldu!

İmamoğlun’dan Açıklama: 19 Saat Sahadan ve AKOM'dan Karla Mücadeleyi Yönetirken, 1 Saatlik Yemek Molam Bile Konuşulur Oldu!

İBB Başkanı İmamoğlu’nun, karla mücadele sürecinde restoranda balık yemesi gündemdeki yerini koruyor. İmamoğlu, MOBESE görüntülerinin servis edilmesini takip edeceğini belirtirken, dikkat çeken bir açıklamada bulundu…

İstanbul’da yoğunluğunu arttıran kar yağışından sonra tartışmaların odağındaki isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. İBB Başkanı İmamoğlu, karla mücadele sırasında restoranda yemek yediği için manipülasyon yapıldığını söyledi. Eleştirilerin hedefi haline gelen İBB Başkanı, restoranda yemek tepkilerine yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yoğun bir şekilde devam eden karla mücadele çalışmalarını değerlendirdi. Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) konuşan İmamoğlu, İstanbul’da kar yüzünden tıkanan yollarla ilgili olarak açıklama yapı. Vatandaşlardan özür dileyen İmamoğlu, “Yolda 4-5 saat, yarım saat beklettiğimiz vatandaşlarımıza söyleyeceğim tek şey vardır; özür dileriz.” ifadelerini kullandı.

Restorandaki Görüntüleri Tepki Çekti

ekran-goruntusu-202.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kar yağışı başladığı sırada, bir balıkçıda Birleşik Krallık Büyükelçisi ile yemek yemesi sosyal medyada bir kısım çevrelerin tepkisini çekti. Eleştiri oklarının hedefi haline gelen ve sosyal medyada yoğun kar yağışından daha fazla konuşulan isim haline gelen İmamoğlu’dan restorandaki eleştirilerine yanıt geldi.

Ekrem İmamoğlu, İBB Belediye başkanı olarak karla mücadele kadar büyükelçi ile temasın da görevi olduğunu ifade etti ve şu açıklamayı yaptı: “Benim yoğun bir gündemde çalışırken böyle bir yemeğe gitme meselemin bu kadar gündeme taşıtılmasını ve bu süreçle ilgili manipülasyonu şaşkınlıkla takip ediyorum. Bir belediye başkanının 1-2 saat bir başka yere gitmesi kadar daha doğal bir şey olamaz. Burada genel sekreterlerim var, yardımcılarım, daire başkanlarım var. Sahada 10 binlerce çalışanımız var.”

Mobese Görüntülerinin Hesabını Soracak

Büyükelçi ile yemek yediği görüntülerin, MOBESE’den alındığını kaydeden Ekrem İmamoğlu, bu görüntülerin takipçisi olacağını ifade etti: “Devletimizin imkanları kullanılarak bir MOBESE kamerasının görüntülerinin böylesi bir magazinsel, kaotik bir sürecin parçası yapılacak şekilde servis edilmesinin, sağlanmasının karşısında ben takipçi olacağım.” Ekrem İmamoğlu, karla mücadele boyunca 19 saat AKOM’da çalışmasına rağmen 1 saatlik yemek molasının kasıtlı olarak sosyal medyada gündeme getirildiğini söylemişti.

Bu haber toplam 592 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.