Instagram’dan Para Kazanmak Kolaylaştı! Abonelik Sistemi Resmen Başladı

Instagram’dan Para Kazanmak Kolaylaştı! Abonelik Sistemi Resmen Başladı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram sosyal medya platformunda yeni dönem başlıyor. Instagram abonelik sistemi sayesinde sosyal medyadan herkes para kazanmaya başlayacak…

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak adından sık sık söz ettiren Instagram’dan yeni bir hamle geldi. Meta bünyesinde yer alan şirket, tüm dünyada olduğu gibi Türk kullanıcıların da heyecanlanmasına neden olan yeni sistemi duyurdu. Buna göre Instagram’da artık abonelik sistemi başlayacak. Instagram’ın abonelik sistemini resmen başlatması ile birlikte, içerik üreticileri artık diğer kullanıcılardan çok daha kolay bir şekilde para kazanabilecek.

Bir süredir Instagram kullanıcıları arasında konuşulan ve çalışmaları devam eden Instagram abonelik sistemi nihayet resmiyet kazandı. Instagram CEO’sunun yaptığı duyuru ile Instagram platformunda yeni bir dönem başladı. Bu kapsamda sosyal medya hesabı olan kullanıcılar, fotoğraf ve video paylaşımına dayalı ürettiği içeriklerden para kazanabilecek. Instagram’dan para kazanma özelliği resmi olarak aktif hale gelirken internet üzerinden en çok araştırılan konu oldu.

Instagram Abonelik Sistemi Nedir?

instagram-abonelik-sistemi.jpg

Aylardır Instagram kullanıcıları tarafından dillendirilen abonelik özelliği, son duyuruyla birlikte resmen kullanıma açıldı. Hatırlanacağı üzere kasım ayında Instagram’ın App Store’daki sayfasına Abonelikler adıyla listelenen bir özellik gelmiştir. Instagram’ı kullanan Türk hesap sahiplerinin de dikkatinden kaçmayan bu özellik sayesinde dijital içerik üreticileri doğrudan canlı yayın yaparak veya hikayelerini özel abonelere açarak para kazanmaya başlayacak.

Haziran 2021’de uygulamaya geçen Özel Hikayeler sisteminden çok farklı bir yapısı bulunan Instagram abonelik sistemi üzerinden para kazanılabilecek. Özel hikayeler sayesinde içerik üreticileri sadece hikayelerini ücretli yapabiliyordu. Ancak yeni başlatılan abonelik sistemi sayesinde içerik üreticileri özel abonelerine açacakları canlı yayınlarla da para kazanmaya devam edebilecek.

Instagram İçerik Kazançlarından Pay Almayacak

Kendine özgü bir ödeme yöntemi geliştirmeyen Instagram şirketi, bu sebeple içerik üreticilerinin abonelik kazançlarından pay almayacağını açıkladı. Android veya İOS sistemlerindeki yerleşik ödeme altyapısı kullanarak abonelik ücretleri o içerik üreticisinin hesabına aktarılacak. Instagram’dan abonelik kazancı elde etmek isteyen kullanıcılar, abonelik fiyatlarını kendileri belirleyecek.

Bu haber toplam 382 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.