İstanbul’a Nefes Aldıran Konut Projesi! Yeni Konutlar Sayesinde Vatandaş Bütçesini Yormadan Oturacak

İstanbul’a Nefes Aldıran Konut Projesi! Yeni Konutlar Sayesinde Vatandaş Bütçesini Yormadan Oturacak

Türkiye’de ve özellikle İstanbul’da ev fiyatları hızla yükselirken, konut üretiminde daralma bekleniyordu. Ancak gayrimenkul sektöründen gelen son haberler, İstanbul’da yapılacak yeni konutlarla olumlu sinyaller gösterdi…

İstanbul’da yeni konut projelerine hız kazandırılması beklenirken, gayrimenkul sektörüne dair sektör temsilcilerinden açıklamalar geldi. ANT Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, yeni yılda gayrimenkul sektörünün geleceğini yorumladı. 2022 yılının gayrimenkul sektörüne bağlı yeni iş kolları yaratacağını ifade eden Okay, döviz kurundaki yükselişlerin inşaat sektörünü olumsuz etkilediğini belirtti.

ANT Yapı’dan Yeni Konut Projeleri

Son dönemde döviz kurunda yaşanan hızlı yükseliş ve düşüşler, pek çok sektörde olduğu gibi inşaat sektörünü de sarstı. Bu konuya dikkat çeken Mehmet Okay, yeni yılda dövizdeki istikrar sağlanmazsa olumsuz bir sonuçla karşılaşılabileceğini kaydetti. Ant Yapı olarak Türkiye’deki projelerin dışında yurt dışında da çalıştıklarını hatırlatan Okay, İngiltere, Rusya ve ABD’de yeni projelere devam ettiklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıl Bodrum’da Radissson Hotel’in Premium markası olan Redisson Collection’ı hizmete alan ANT Yapı, bu otelle Türkiye’ye ilk Collection marka oteli kazandırdı. Şirket yenilikçi inşaat projeleri sayesinde Engineering News Record'un “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” listesinde 2021 yılında 57'nci sırada bulunuyor. Yurt içinde ve yurt dışında başarılı projelere imza atan ANT yapı, Türkiye’nin 3. büyük gayrimenkul şirketi konumunda yer alıyor.

2022’de İstanbul’a Özel Projeler

ANT Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, 2022 yılında yurt içi ve yurt dışındaki projeleri belirtilen sürelerde tamamlayacaklarını duyurdu. Şirket bu kapsamda çalışmalara tüm hızıyla devam ederken, Bodrum Anthaven projesinin yanı sıra İstanbul’da da yeni projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor.

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde konut projesi tamamlamak üzere çalışmaları sürdüren şirketin yurt dışı projelerinde de hedefleri her yıl yüzde 10 oranında artıyor. Okay bu hedefleri gerçekleştirmek adına 2022 yılında gayrimenkul sektöründen oldukça ümitli oldukları kaydetti. ANT Yapı şirketinin yurt içi ve yurt dışı emlak projeleri sektör temsilcileri tarafından da yakından takip ediliyor.

Bu haber toplam 337 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.