Kamuya binlerce personel alımı yapılacak!

Kamuya binlerce personel alımı yapılacak!

Kamu kurumlarında işe girmeyi bekleyen kişiler için beklenen haber geldi. Başta PTT, Sağlık Bakanlığı, okul ve hastaneler olmak üzere birçok farklı kamu kuruluşunda yeni kadroların açıklandığı belirtildi. Kamu kurumlarında işe girmeyi bekleyen kişiler içi

Kamu kurumlarında işe girmeyi bekleyen kişiler için beklenen haber geldi. Başta PTT, Sağlık Bakanlığı, okul ve hastaneler olmak üzere birçok farklı kamu kuruluşunda yeni kadroların açıklandığı belirtildi. Toplamda 30 bin kişilik memur kontenjanının açıldığı kamu kurumları için başvuru sürecine dair detaylı bilgiler verildi. Her geçen gün araştırılan kamu kontenjanlarıyla ilgili beklenen haber geçtiğimiz günlerde geldi.

Yapılan açıklamaya göre kamuda çalışmak üzere toplamda 30 bin civarında personel alımının yapılacağı belirtildi. KPSS puanıyla yapılacak olan atamalar için takvim belli olmaya başladı. İlerleyen aylarda başlayacak olan alım süreciyle ilgili detaylar bakanlıklar tarafından resmi internet adresleri üzerinden açıklanacak.

kamuya-binlerce-personel-alimi-yapilacak.jpg

KPSS puanıyla 30 bin personel alınacak

Devlet kademelerinde çalışmak isteyenler için beklenen müjdeli haber geldi. Yapılan açıklamaya göre KPSS puanıyla 30 bin personel alımı yapılacağı belirtildi. Bu haberle birlikte birçok kişi araştırma yapmaya başladı. KPSS puanlarıyla ilgili birçok kişinin beklediği haberlerden olan kontenjan haberi geçtiğimiz günlerde geldi. Haberlere göre KPSS puanına göre yapılacak olan yerleştirmeler doğrultusunda toplamda 30 bin personelin çeşitli kamu kurumlarında çalışma üzere işe alınacağı belirtildi.

Birçok farklı bakanlık için alımın yapılacağı belirtilirken detayların önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi. Başta PTT ve Sağlık Bakanlığı olmak üzere yapılacak olan atamaların her bakanlık tarafından ayrı olarak açıklanacağı söyleniyor. Birçok kişi tarafından merakla beklenen haber geçtiğimiz günlerde geldi. Devlet kademeleri için yapılacak olan alımların Eylül ayı itibariyle başlaması bekleniyor. KPSS puan türünde yapılacak olan atamalarda mülakatların ise önümüzdeki aylarda yapılacağı açıklandı. Binlerce personel alımının yapılacağı devlet kademeleri için birçok kişi meraklı bir şekilde beklemeye devam ediyor.

Bu haber toplam 144 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.