Karşınızda 2022 Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Şartları!

Karşınızda 2022 Sağlık Bakanlığı 85 Bin Personel Alımı Şartları!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan atama bekleyen binlerce sağlık çalışanına müjdeli haber geldi. Sağlık Bakanlığı'nın 85 bin yeni kadro açacağını belirten Bakan Koca, işe alım süreciyle ilgili tüm bilgileri verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan atama bekleyen binlerce sağlık çalışanına müjdeli haber geldi. Sağlık Bakanlığı'nın 85 bin yeni kadro açacağını belirten Bakan Koca, işe alım süreciyle ilgili tüm bilgileri verdi. Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor, branş dağılımı nasıl olacak soruları ise atama bekleyen sağlık çalışanları tarafından sıklıkla araştırılıyor. Son dönemde en çok araştırılan konulardan biri de Sağlık Bakanlığı'nın personel alımı oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı'nın 85 bin kişiyi işe alacağını açıkladığında atama bekleyen sağlık çalışanları büyük heyecan yaşadı.

85 Bin Kişilik Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Atamayı bekleyen binlerce sağlık çalışanı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan müjdeli haberi aldı. Başvuru tarihleri ​​kesin olarak bilinmemekle birlikte bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Bakanlığımız bu yıl 85.000 yeni atama yapacak. Bazı ülkelerdeki insan sayısından daha fazla yeni çalışma arkadaşımız olacak. Beyaz reform ile eşi görülmemiş büyüklükte bir ekip sayesinde benzeri görülmemiş başarılar mümkün” denildi.

karsinizda-2022-saglik-bakanligi-85-bin-personel-alimi-sartlari.jpg

Bakan Fahrettin Koca Açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 85 bin personel alımına ilişkin açıklama yaptı. Koca, "85 bin sağlık çalışanı alımına odaklanmaya devam ediyoruz. Şu anda 32.000 poliklinik olduğunu düşünün. Bu yıl poliklinik odalarının her birinde çalışacak bir tıbbi sekreter tutulacak. Doktorların sekreterlik görevi ortadan kalkacak. Doktorların hasta üzerinde daha fazla konsantre olmasına izin vermekle birlikte her sorunun birer birer çözülmesini sağlayabiliriz” dedi.

Branş Dağılımı Nasıl Olacak?

27.000 yeni personel alımına ilişkin daha önce resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin metni açıklamadaki gibiydi. Sağlık hizmeti alımının zor olduğu lokasyon ve hizmet kollarında etkin ve verimli bir şekilde sunulması amacıyla 2022 yılı sonuna kadar toplam 27.000 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacaktır. Kararda, 19 bin 694 uzman doktor, 7 bin 114 hekim, 147 ebe, 38 sağlık memuru, 3 hemşire, 1 beslenme uzmanı, 1 diş hekimi, 1 psikolog ve 1 sağlık teknisyeni sözleşmeli olarak istihdam edilecektir.

Bu haber toplam 235 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.