Kira Ödeme Derdine Son! TOKİ Uygun Taksitlerle 3+1 Konut Satıyor

Kira Ödeme Derdine Son! TOKİ Uygun Taksitlerle 3+1 Konut Satıyor

Yüksek enflasyon sebebiyle artan inşaat maliyetleri, konut fiyatlarına da yansıdı. Giderek artan ev fiyatlarına karşılık konut satın almak isteyenler kara kara düşünüyor. TOKİ, kira öder gibi 3+1 ev sahibi olmak isteyenlere müjdeli haberi verdi…

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yayımlanan 2+1 ve 3+1 konut ilanları büyük ilgi görmeye başladı. Türkiye’de giderek artan konut fiyatları, vatandaşların bütçelerine uygun koşullarda ev sahibi olma hayallerini zorluyor. Bu süreçte kira öder gibi kendi evinde oturmak isteyenlere TOKİ’den müjde geldi. TOKİ konutlarına büyük ilgi var.

Hayallerindeki eve sahip olmak isteyenler, her geçen gün artan konut fiyatları yüzünden bu hallerini ertelemek zorunda kalıyor. Dar ve orta gelirli aileler için konut sahibi olmak hayallerinin bile ötesine geçmeye başladı. Bu süreçte dar ve orta gelirli aileleri de ev sahibi yapmak için TOKİ’den önemli duyurular geldi. TOKİ konut satış ilanları Türkiye’nin dört bir yanında ilgi görüyor.

1.2 Milyon Aile Evine Kavuştu

Giderek artan enflasyonla paralel bir şekilde konut fiyatlarındaki artış da can sıkıcı boyutlara ulaştı. Bu süreçte TOKİ, dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapma misyonunu gerçekleştirmek için ülkenin dört bir yanında ucuz konut satışına devam ediyor. Toplu konut projelerinde yer alan 2+1 ve 3+1 evler ile 1.2 milyon aile ev sahibi oldu.

TOKİ’nin birbirinden farklı şehirlerde yaklaşık 200 bin adet konut inşaatı devam ediyor. 2023 yılının sonuna kadar TOKİ 2+1 ve 3+1 ev projelerinin tamamlanması beklenirken, hak sahipleri bu yılın sonundan itibaren evlerinde oturmaya başlayacak. TOKİ konut satışında 120 ay, 180 ay ve 240 ay vade seçenekleri ile vatandaşlara kolay ödeme imkanı tanınıyor.

TOKİ Sakarya Toplu Konut Projesi İlanı

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde TOKİ tarafından 200 adet toplu konut projesinin satışları başladı. Vatandaşlar bu bölgede 93 adet 2+1 ve 3+1 daire sahibi olmak için TOKİ ilanlarını yakından takip ediyor. Yayınlanan güncel ilana göre bu projedeki 2+1 daireler 250 bin ile 330 bin TL arasında fiyatlarla satışa sunuluyor. TOKİ’nin 3+1 daire fiyatları ise 40 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Bu haber toplam 361 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.