Konut alım satımında artık dolandırıcılık korkusu yaşanmayacak! Ziraat Bankası güvenli tapu sistemi geliştirdi!

Konut alım satımında artık dolandırıcılık korkusu yaşanmayacak! Ziraat Bankası güvenli tapu sistemi geliştirdi!

Konut alım-satım sürecinde pek çok vatandaş dolandırıcılık korkusu ile işlem yapmaya korkar hale geldi. Basında yer alan tapu işlemleri sırasındaki dolandırıcılık haberleri, Ziraat Bankası sayesinde son bulacak…

Giderek artan konut fiyatları ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanında konut satışlarına olan talep de artmıştı. Bu süreçte pek çok vatandaş, hem konut alırken hem de satarken dolandırılma korkusu yaşayarak tapu işlemlerinde büyük bir stres yaşıyor. Özellikle gayrimenkul sektöründe alım satım sürecinde yaşanan çeşitli mağduriyetler basında haber oldukça insanlar sahip oldukları konutları satmaya, diğerleri de tüm birikimleriyle konut almaya korkar hale geliyor.

Ziraat Bankası Yeni Uygulama Çıkardı

Türkiye’nin konut kredisinde lokomotifi olan kamu bankalarından biri haline gelen Ziraat Bankası, konut satışında yeni bir dönem başlattı. Alıcı ve satıcı kılığına girip vatandaşları dolandıran kişilere karşı adeta savaş açan Ziraat Bankası, yeni uygulaması sayesinde konut alım satım sürecini çok daha güvenli hale getiriyor. Ziraat Bankası güvenilir tapu uygulaması sayesinde, tapu işlemleri sırasında hem alıcının hem de konut satanın karşılaştığı riskler minimum seviyeye indiriliyor. İşte Ziraat Bankası güvenilir tapu uygulamasının detayları…

Ziraat Bankası Güvenilir Tapu Uygulaması

Ziraat Bankası’nda bankacılık operasyonları ve kurumsal iletişim genel müdür yardımcısı olarak görev yapan Emrah Gündüz, uygulamanın bilinmesi gereken tüm detaylarını açıkladı: “Finansal dijital teknolojilerin kullanımının arttığı, fiziki para ile temasın da en aza indiği bu dönemde Tapu Güvenilir Hesap Uygulaması alıcı ve satıcılar için büyük ödeme kolaylığı sunuyor. Uygulama ile nakit taşıma riski ortadan kaldırılarak, hırsızlığa karşı koruma sağlanırken, sahte para kullanımına karşı da önlem alınmış oluyor.”

Güvenilir Tapu Özellikleri Neler?

Konut alım satımında tarafların yaşayabileceği olası güven problemlerini ortadan kaldıran Ziraat Bankası güvenilir tapu uygulamasında vadesiz mevduat hesabı açılacak. Bu hesapta tapu müdürlüğüne devir alan ve devir eden olarak alıcı ve satıcı başvuruları yapılacak. Konut satıcısı ve alıcısı Ziraat Bankası şubesine gidip burada işlemleri güvenilir tapu uygulaması üzerinden yapacak. Başvurunun tamamlanmasından sonra Ziraat Bankası ile Tapu Genel Müdürlüğü arasında onay işlemi tamamlanacak ve tapuda imzaların atılmasından sonra para satıcı hesabından alıcı hesabına eş zamanlı olarak geçecek.

Bu haber toplam 408 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.