Mutfak Tüpü Ve Akaryakıta Büyük Zam

Mutfak Tüpü Ve Akaryakıta Büyük Zam

Yeni asgari ücretle birlikte zamlar da üst üste gelmeye devam ediyor. Akaryakıtta bugünden itibaren geçerli olacak zamlardan sonra bir zam da tüpte bekleniyor.

Kurda yaşanan yükselişin ardından bugün Dolar 17 Türk lirasını geçti. Merkez Bankası'nın piyasaya müdahalesi sonrası düzeltme yapan Dolar kuru yaklaşık 16,45 ₺ civarında seyir ediyor.

Bu durumun ardından akaryakıt fiyatlarına da yine zam yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 69 kuruş, motorine 1 lira 14 kuruş, otogaza da 70 kuruş zam geldi. Hem benzin hem de motorinin litre fiyatı 11 lirayı aştı. Benzine dün de 56 kuruşluk zam gelmişti.

CHP'li Akın: Mutfak Tüpüne 11 Ayda 20 Kez Zam

CHP'li Akın tüpe gelen zamları eleştirdi, "AKP iktidarının yanlış ekonomi politikaları nedeniyle artık mutfaklarda ne tencere doluyor, ne de kaynıyor. Böyle giderse tüp yılsonunda 250 lira olacak" dedi.

tupe-yeni-zam-mi-geliyor

“Son bir yılda iğneden ipliğe temel gıda ürünlerine zam üzerine zam geldi. Raflardaki fiyat etiketleri her gün değişiyor. 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 120 liraya alınan 12 kilogramlık mutfak tüpünün 1 Aralık 2021 tarihi itibarıyla satış fiyatı 215 lira 50 kuruşa çıktı." diye açıklama yapan CHP'li Akın'ın bu açıklamalarından bu yana tüp fiyatları sürekli olarak artmaya devam ediyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir'de Tüp Fiyatları

Ocak ayında 120 TL olan 12 kg’lık mutfak tüpü 230 TL’ye kadar çıktı. CHP'li Akın'ın 1 hafta öne yaptığı bu açıklamadan sonra tüp fiyatları ise 3 büyük şehirde şu şekilde;

- İstanbul: 230₺

- Ankara: 227,50₺

- İzmir: 208 ₺

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.