Öğrencilerin Paraları Yatırılmaya Başlandı! Kimlik Numarasına Göre Ödeme Yapılıyor

Öğrencilerin Paraları Yatırılmaya Başlandı! Kimlik Numarasına Göre Ödeme Yapılıyor

Üniversite öğrencilerinin yararlandığı burs ve kredi ödemeleri her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor.

Üniversite öğrencilerinin yararlandığı burs ve kredi ödemeleri her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. Nisan ayı ödemelerinin de başlandığı haberi Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu tarafından ilan edildi. Milyonlarca öğrencinin beklediği paraların kimlik numaralarının son hanelerine göre sırasıyla yatırılması işlemi uzun zamandır işleyen bir yöntemdir.

Kimlik Numarasına Göre İşlem

Birçok öğrenci yükseköğretim kurumlarında öğrenim görmeye devam ediyor. Her yıl eklenen yeni öğrencilerle beraber burs ve kredi ödemeleri de doludizgin devam ediyor. Başvuru yapan ve burs ya da kredi almaya hak kazanan öğrenciler her ay hesaplarına paralarını ayın belirli günlerinde alabiliyor. Kimlik numarasının son hanesi '0' olan öğrencilerle başlayan ödeme takvimi son hanesi '8' olanların ödemeleriyle son buluyor.

Öğrencilere yapılan ödemelerin Nisan ayında yapılan ödemesi ayın 6'sında başladı. Kimlik numarası '0' ile biten öğrencilerin kredi ya da burs ödemesi 6 Nisan'da başladı. Kimlik numarası '2' ile biten öğrenciler ödemeleri ise 7 Nisan tarihinde başlamıştır. Diğer grupta bulunan ve kimlik numarası '4' ile biten öğrencilerin hesaplarına paraları 8 Nisan tarihinde başlayacaktır. Aynı şekilde kimlik numarasının son hanesi '6' ile biten öğrenciler ise ödemelerini 9 Nisan tarihinde alabilecektir.

Her Ay Düzenli Olarak Ödeniyor

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'nun duyurusunu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı kredi ve burs ödemeleri her ay düzenli olarak öğrencilerin hesaplarına yatırılır. Bu şekilde milyonlarca öğrencinin okul ve barınma gibi masraflarına katkı sağlanıyor. Kredi ya da burs almaya hak kazanan öğrencilerin her aybaşlarında kimlik numarasının son hanelerine göre ödeme alması uygulaması uzun zamandır devam eden bir yöntemdir.

Kimlik numaralarına göre hesaplarına ne zaman para yatacağını öğrenen öğrencilerin her ayın ilk on günü içinde bütün ödemelerin tamamlandığı bilinir. Üniversitede eğitim gören öğrenciler için verilen burs ya da öğrenim kredisi tutarları her sene enflasyon gibi maliyetlere göre zamlanarak öğrencilerin mağdur olmaması önlenir. Üniversitenin hayat şartlarını oluşturmakta önemli bir basamak olduğu bilinen bir gerçektir. Bu açıdan öğrenim gören öğrencilerin hayat şartları için devlet kurumları titizlikle çalışır.

Bu haber toplam 304 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.