Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021 (SGK Anlaşmalı)

Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021 (SGK Anlaşmalı)

Özel hastaneler piyasa koşullarına göre zam yapmaya devam ediyor. İşte 2021 sonuna yaklaştığımız şu günlerde güncel özel hastane muayene ücretleri.

Özel hastane muayene ücretleri SGK anlaşmalı bireyler için daha düşük olmakla birlikte, diğer bireyler için yüksek sayılabilir niteliktedir. Belirli bir rahatsızlığı olan bireyler genel olarak devlet hastanesi yerine özel hastaneleri tercih etmektedirler. Bunun sebebi, ilgi alakanın daha çok olmasından kaynaklı veya kalabalığın daha az olmasından kaynaklı olabilmektedir. Özel hastane muayene ücretleri SGK anlaşmalı bireyler için özel hastaneler avantajlı olabilmektedir. Her sene değişen muayene ücretleri, cüzi rakamlara denk gelebilmektedir. Özel hastanelerin, devlet hastanelerine göre daha kapsamlı araştırma yapmaları daha tercih edilebilir duruma getirmiş olmaktadır. Pandemi sebebiyle artan hastane ziyaretleri, özel hastanelerde de geçerli olup bu oran %70’lere çıkmış durumdadır. Pandemi sebebiyle kalabalık yerlerde bulunmak istemeyen bireyler özel hastaneleri daha çok tercih etme durumuna gelmişlerdir. Özel hastane muayene ücretleri, Dermatoloji, Dahiliye, Genel Cerrahi, Üroloji, Göz hastalıkları 100 TL iken Beyin Cerrahı, Kardiyoloji, Fizik Tedavi 150 TL, Plastik Cerrahi ve Kulak Burun Boğaz ise 200 TL’dir.

Bu durum hastanelerde farklılık gösterebilmektedir. Fakat standart olarak muayene ücretleri bu şekildedir.

Özel Hastane Tahlil Ücretleri (SGK Anlaşmalı)

Özel hastane tahlil ücretleri SGK anlaşmalı olanlar için yine avantajlıdır. Bu avantaj fiyatlar anlamında, diğer bireylere göre daha az oranlardır. EKG, MR, röntgen, kan ve idrar tahlili gibi önemli konularda SGK anlaşmalı bireyler genelde özel hastaneleri tercih edebilmektedirler.

· Kan ve İdrar Tahlili; Tam kan alma, tam idrar alma gibi durumlara göre farklılık değiştirmekle beraber en düşük rakam 50 TL iken en yüksek rakam 200 TL’dir.

· EKG; Neden istenildiğine bakılmalıdır. Bu durum karşısında ücretsiz olarak da çekilebilmektedir. Ücret istendiğinde ise minumum rakam 100 TL’dir.

· MR; MR oldukça zorlu bir röntgendir. Birey için zor olan bu röntgen çeşidinde minumum rakam 100 olmakla beraber özel hastanelerin çıktığı maksimum rakam 150 TL’dir.

· Ultrason; Anlaşmalı olunmayan doktor ile çekilen ultrasonlarda fiyatlar 100-150 TL arasında değişiklik göstermektedir.

· Göğüs Filmi; Göğüs filmi fiyatları da hastaneden hastaneye değişiklik göstermekle birlikte 50-90 TL arasındadır.

Özel hastane muayene ücretleri SGK anlaşmalı ve özel hastane tahlil ücretleri SGK anlaşmalı bireylerde bu şekilde olmakla beraber SGK anlaşması olmayan bireyler için daha yüksek rakamlarda olacaktır. Özel hastane faturalarını SGK ödemektedir. SGK kaydı olmayan bireyler de bu olmadığı için ücretler daha fazla çıkabilmektedir.

ozel-hastane-muayne-ucretleri-2

Özel Hastanelerde Ameliyat Ücretleri (SGK Anlaşmalı)

Özel hastanelerde ameliyat ücretleri, hastaneden hastaneye değişiklik göstermekle birlikte işlemden işleme de değişiklikler göstermektedir. Örneğin;

· Bademcik ameliyatlarında toplam miktar 1.235,74 iken bu ücretin 617,84 TL’sini sigorta karşılamaktadır.

· Normal doğumlarda toplam miktar 846 TL iken bu ücretin 432 TL’sini sigorta karşılamaktadır.

· Sezaryen doğumlarda toplam miktar 972 TL iken bu ücretin 486 TL’sini sigorta karşılamaktadır.

· Apandisit ameliyatında toplam ücret 864 TL iken bu ücretin 432 TL’sini sigorta karşılamaktadır.

· Katarakt ameliyatına toplam ücret 1.188 TL iken bu ücretin 617,87 TL’sini sigorta karşılamaktadır.

Medical Park Muayene Ücretleri (SGK Anlaşmalı)

Medical Park SGK anlaşmalı muayene ücretleri, hastalığa göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda gidilecek doktora göre de bu ücretlerde değişiklikler yapılmaktadır.

Medical Park hastanesi Türkiye’de 15 ilde bulunmaktadır. 15 ilde 25 hastanesi olan Medical Park, özel hastane olarak sıklıkla tercih edilenler arasındandır.

· Uzman Doktor Muayene Ücretleri minimum 150 TL, maksimum 250 TL arasındadır.

· Doçent Doktor Muayene Ücretleri minimum 250 TL, maksimum 350 TL arasındadır.

· Profesör Doktor Muayene Ücretleri minimum 350 TL, maksimum 500 TL arasındadır.

· Ameliyatlar ise minimum 3000 TL iken maksimum 60.000 TL arasındadır.

Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021 SGK Anlaşmalı bireylere indirimli olarak sunulmaktadır. Acilden giriş yapan hastalar için ücretler cüzi miktarlardadır. Bazı durumlarda (travma, kaza, acil durum) gibi aniden gelişen hastalıklarda ücret alınmamaktadır.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.