Talimat en tepeden verildi! İcralık borçları devlet ödeyecek

Talimat en tepeden verildi! İcralık borçları devlet ödeyecek

Vatandaşın icrada olan borçlarını bundan sonra devlet karşılayacak. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan talimatları verdi. İcralık olan vatandaşlar bu problemden tamamen kurtulacak.

Vatandaşın icrada olan borçlarını bundan sonra devlet karşılayacak. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan talimatları verdi. İcralık olan vatandaşlar bu problemden tamamen kurtulacak. Konuyla ilgili başvuru şartları ve tüm detaylar da dünkü kabine toplantısından sonra açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan borçların silinmesi için talimat verdi

Cumhurbaşkanlığı kabinesi doğrultusunda dün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’de toplantı gerçekleştirildi. Toplantının hemen ardından ise Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan kameralar karşısına geçti. Erdoğan millete sesleniş konuşmasını gerçekleştirdi. Erdoğan gerçekleştirdiği konuşmasında borcu bulunan milyonlarca vatandaşa da müjdeli haberi verdi. Özellikle de elektrik, doğalgaz, su ve Telefon faturası borçlarını ödeyememiş olan vatandaşlar için borçlarından tamamen kurtulma imkanı sağlanacak.

talimat-en-tepeden-verildi-icralik-borclari-devlet-odeyecek.jpg

Kimler yararlanabilecek?

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat üzerine Hazine ve Maliye Bakanlığı doğrultusunda hayata geçirilmiş olan yeni yardım kampanyası doğrultusunda vatandaşların İcralık niteliğinde ki fatura borçları devlet tarafından ödenecek. Konu ile ilgili detaylı bir şekilde konuşan Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, 2000 TL’ye kadar olan ve haciz niteliğini taşıyan borçlar için devletin vatandaşlara ödeme sağlayacağını açıkladı. Lakin yalnızca bu kadar değil! Bunun yanı sıra 2500 TL ve üstü olan ve beraberinde varlık şirketlerine devredilmiş olan borçlar için de yine devlet devreye giriş sağlıyor. Varlık şirketlerine devredilmiş olan borçlar için devlet alacaklı vatandaşlardan vergi almayacak. Bunun yanı sıra vergiden düşme imkanını sağlayacak. Böylelikle yine hazine doğrultusunda vatandaşların fatura borçları karşılanmış olacak.

Bu haber toplam 178 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.