Thodex CEO’su Sınır Dışına Çıkış Yaptı! İkinci Çiftlik Bank Benzetmesi Geldi!

Thodex CEO’su Sınır Dışına Çıkış Yaptı! İkinci Çiftlik Bank Benzetmesi Geldi!

Çiftlik Bank gibi bir dolandırıcılık daha gündeme geldi. Kullanıcılarına vaatler veren Thodex isimli kripto para borsası artık çöktü. Türkiye’deki en büyük dolandırıcılık olaylarından biri olabileceği...

Çiftlik Bank gibi bir dolandırıcılık daha gündeme geldi. Kullanıcılarına vaatler veren Thodex isimli kripto para borsası artık çöktü. Türkiye’deki en büyük dolandırıcılık olaylarından biri olabileceği belirtiliyor. En büyük 74 ekonomi içinde kripto para kullanımında Türkiye 4. sırada yer alıyor. Nijerya, Vietnam ve Filipinler ardından gelen Türkiye, bu kez bir dolandırıcılık vakası ile karşılaştı.

Özer’e Kripto Tosuncuk Lakabı

Milyonlarca vatandaş, ilk sırada Bitcoin olmak üzere onlarca kripto paraya yatırım gerçekleştiriyorlar. Sayıları 33’e yükselen yerli kripto borsaları arasından alım-satım yaparak kazanç elde etmeye çalışıyorlar. En hacimli kripto para borsalarından biri olan Thodex ise artık çöktü. Dolandırıcılık ile gündeme gelen borsa, Kripto Tosuncuk lakabına uygun görülüyor.

Fatih Özer Thodex’i Nasıl Kurdu?

Thodex 2021 senesinde ilk olarak Koinex adı ile kurulmuştu. CEO’su olarak tanınan ve henüz 20 yaşlarında olan Faruk Fatih Özer, büyük bir takdir almıştı. Özer bir açıklamasında “Eğitimime devam ederken aile şirketimizde çalıştım. E-ticarete giriştim. Ardından yazılım yazmayı öğrendim. Daha sonra borsayı kurdum.“ ifadelerini kullanmıştı.

Dogecoin Dağıtımı Bahanesi

17 Nisan tarihinde en değerli kripto para birimlerinden olarak görülen Dogecoin alımı için bir kampanya Thodex’te başlatılmıştı. Diğer yandan bu süreçte kripto para borsası tarafından tam 650 milyon dolarlık Dogecoin dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Bu haber açıklama ardından ise diğer kripto para borsalarından çok sayıda kişi Thodex borsasına geçiş yaptılar. Ardından ise borsa tarafından verilen sözler tutulmadı. 19 Nisan tarihine gelindiğinde internet sitesi ise erişilemez hale geldi.

Özer 20 Nisan’da Yurtdışına Çıktı!

Özer, 20 Nisan tarihinde ve saat 17:57’de İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışına çıkış gerçekleştirirken görüldü. İddiaya göre Özer, Tiran’a uçuş yaptı. Bu gidiş ise kamuoyunun kafasını karıştırdı. Thodex’in 400 bin üyesinin bulunduğu, 391 bin kullanıcının aktif şekilde sistem de kaldığı belirtiliyor. Borsada 2 ile 10 milyon dolar arasında bir değerin döndüğü belirtiliyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.