Tofaş Şahin 2022 Modeliyle Yollara Dönüyor! Şahin'in Türkiye Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Tofaş Şahin 2022 Modeliyle Yollara Dönüyor! Şahin'in Türkiye Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Ülkemizde en popüler araçlardan olan Tofaş Şahin yeni üretimiyle gündemde. Peki, Tofaş Şahin 2022 modeli Türkiye'ye ne zaman gelecek? Fiyatı ne kadar olacak? İşte merak edilenler...

Türkiye’de döneminin en popüler otomobillerinden biri olan Tofaş Şahin ile ilgili uzun zamandır gündeme gelen iddia ve söylentilerin detayları belli olmaya başladı. Apayrı bir tutkun kitlesi bulunan Tofaş Şahin’in 2022 modelinin Türkiye’de satışa çıkacağı iddiaları güçlenmeye başladı. Özellikle tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği 2022 model Tofaş Şahin’in özellikleri ve fiyatı ne olacak? Tofaş hayranlarının merakla araştırdığı haberin detayları…

Üretileceği Yer ve Fiyat Belli Oldu

Tofaş Şahin’in 2022 modelinin Türkiye’de satışa çıkacağının kesinleşmesi, otomobil severleri ve özellikle de Tofaş tutkunlarını bir hayli heyecanlandırdı. Bir süredir gündeme gelen iddiaların ardından detaylar da belli olmaya başladı. Türkiye’de bir efsane halini alan başarısını Doğan, Şahin ve Kartal ile yakalayan Tofaş, 2022 yılında yeniden yollara çıkmaya hazırlanıyor. Tutkunlarını bir hayli sevindiren bu haberle birlikte Tofaş Şahin’in nerede üretileceği ve ne kadar fiyattan satışa çıkacağı da belli oldu.

Tofaş Şahin Yeni Versiyonu ile Geliyor

x480.jpg

Elde edilen bilgilere ve iddialara göre Tofaş Şahin’in 2022 versiyonu Etiyopya’da üretilecek. Ayrıca 2022 model Tofaş Şahin, elektrikli bir motorla ve tam otomatik haliyle yollara dönecek. Etiyopya’da üretilecek olan Tofaş Şahin 2022, farklı ülkelere de ihraç edilecek. Tofaş Şahin’in yeni versiyonunda çift parçalı şase yapısından, tek parçalı şase yapısına dönülecek ve böylece otomobil, daha önce olduğu gibi kazalarda ortadan büyük hasarlar almayacak.

Hangi Fiyattan Sarışa Çıkacak?

Daha önce Türkiye ve Mısır’da çok popüler hale gelen Tofaş Şahin, Türkiye’de yeniden satışa sunularak tutkunlarının karşısına çıkacak. Yetkili isimlerden ve resmi kurumlardan henüz bu konuda net bir açıklama gelmiş değil. Ancak Tofaş Şahin’in 15 bin Euro civarında bir fiyattan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Bu da otomobilin yaklaşık 235 bin TL dolaylarında satışa çıkacağını ve %15 elektrikli araç ÖTV’si ve %18’lik KDV ile birlikte fiyatın yaklaşık 310 bin TL civarında olacağını gösteriyor.

Bu haber toplam 1162 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.