Türk Lirası’nın Değer Kaybının Göstergesi: Almanya, Türkiye Tatili İçin Sadece 27 Euro Ödüyor

Türk Lirası’nın Değer Kaybının Göstergesi: Almanya, Türkiye Tatili İçin Sadece 27 Euro Ödüyor

Özellikle son birkaç yıl içerisinde Türk Lirası muazzam şekilde değer kaybetti. Bu değer kaybı ise birçok alanda etkisini göstermeye devam ediyor.

Özellikle son birkaç yıl içerisinde Türk Lirası muazzam şekilde değer kaybetti. Bu değer kaybı ise birçok alanda etkisini göstermeye devam ediyor. Almanya’da bulunan ucuzluk marketi tarafından, Türkiye’de her şey dahil tatilin günlük 27 Euro’ya satılması ise vahim tabloyu gözler önüne sermeye yetiyor.

Yaşanan ekonomik gelişmeler neticesinde Türk Lirası’ndaki değer kaybı, rekor kırmaya devam ediyor. Durum böyle olunca Türkiye, Avrupa ülkeleri için oldukça cazip bir hale geldi. Euro ile Türk Lirası arasındaki fark giderek uçuruma dönüştükçe, Avrupa için Türkiye giderek daha ucuz bir ülke haline gelmeye başladı.

turk-lirasinin-deger-kaybinin-gostergesi-almanya-turkiye-tatili-icin-sadece-27-euro-oduyor.webp

Türkiye’de yaşayanlar Avrupa’ya gidemeyecek hale gelirken, Avrupa’dakiler için Türkiye adeta bir cennete dönüştü. Türkiye’de yer alan en pahalı tatil seçenekleri bile, Avrupalılar için oldukça uygun bir fiyata denk geliyor. Her şey dahil 5 yıldızlı bir tatilin günlük bedeli sadece 27 Euro’ya denk gelirken, 22 günlük tatil + uçak biletinin fiyatı ise yalnızca 599 Euro’ya denk geliyor.

Türkiye Tatili Ucuzluk Marketinde Satılıyor

Türk Lirası ile Euro arasındaki fark, gün geçtikçe daha artıyor. Bu durum Türkiye vatandaşları için büyük zorluklara neden olurken, Avrupalılar gününü gün ediyor. Öyle ki Türkiye’de en lüks tatil seçeneklerinin satışı ucuzcu marketlere kadar düştü.

Türkiye’de yer alan BİM, ŞOK ve A101 marketlerin benzerleri Almanya’da da bulunuyor. İşte bu marketlerden biri Türkiye’ye gidiş dönüş uçak bileti dahil, 5 yıldızlı otellerde 22 günlük tatil satışı yapıyor. Uçak biletli bu lüks tatile sahip olmak içinse Almanlar sadece 599 Euro ödeyecek. Diğer yandan Türkiye vatandaşları için ise bu otellerde kalmak neredeyse imkansız. Euro, Türk Lirası cinsinden değerlendirildiğinde ortaya çok fahiş fiyatlar çıkabiliyor.

Bu haber toplam 248 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.