Uludağ Üniversitesi'nde 500 Kişilik Kartopu Şenliği: Akademik Personel ve Öğrenciler Karın Tadını Çıkardı

Uludağ Üniversitesi'nde 500 Kişilik Kartopu Şenliği: Akademik Personel ve Öğrenciler Karın Tadını Çıkardı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Görükle Kampüsü’nde yaklaşık 500 kişinin katıldığı kartopu savaşı yapıldı. Akademik ve idari personel ile öğrenciler çocuklar gibi eğlenerek karın tadını doyasıya çıkardı…

Yurdun dört bir yanında etkisini artıran kar yağışı, güzel görüntülerin gelmesine vesile oldu. Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) akademik ve idari personeli ile öğrencileri, karın tadını doyasıya çıkardı. BUÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’nın organize ettiği etkinlikte yüzlerce öğrenci, akademik ve idari personel kartopu savaşı yaptı.

Görükle Kampüsü’nde Mediko önündeki geniş alanda buluşan yüzlerce kişi, çocuklar gibi eğlenerek karın tadını çıkardı. Keyifli anlar yaşayan katılımcılar birbirlerine kartopu fırlatırken son derece eğlenceli görüntüler ortaya çıktı. Kar yağışı altında yapılan etkinliğe sadece yurt içindeki öğrenciler değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanından gelip Bursa Uludağ Üniversitesi’nde eğitimine devam eden öğrenciler de katıldı.

“Kar Esaret Değil, Asalet Olsun”

ekran-goruntusu-2022-01-29-140555.jpg

Yaklaşık 500 kişinin katılım gösterdiği kartopu savaşı etkinliği hakkında bilgi veren Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Mehmet Aydemir, organizasyonun amacını açıkladı. Pandemi döneminde sıkılan öğrencilere güzel bir etkinlik sunmak istediklerini söyleyen Mehmet Aydemir şu ifadeleri kullandı: “Öğrenci topluluklarımız, akademisyenlerimiz ve idari personelimizle karın tadını doya doya çıkartıyoruz. Kar, esaret değil asalet olsun istedik. Hep birlikte kartopu oynamaya başladık. Katılan herkese teşekkür ediyor, iyi eğlenceler diliyorum.”

Kamerunlu Ramson’ın İlk Tecrübesi

ekran-goruntusu-2022-01-29-140307.jpg

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Görükle Kampüsü’nde gerçekleştirilen kartopu savaşı etkinliği öğrencilerden de büyük ilgi gördü. Sadece Türkiye’deki öğrencilerin değil aynı zamanda yurt dışından gelen öğrencilerin de ilgisini çeken bu organizasyonda Kamerun’dan gelen Ramson isimli bir öğrenci hayatında ilki yaşadı.

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) öğrencisi Ramson, hayatında ilk defa kartopu savaşına katıldığını belirterek “Herkes birbirine kartopu atıyor. Çok eğleniyorum. Biraz soğuk var ama kartopu oynadığım için hiç hissetmiyorum.” ifadelerini kullandı. Sınav döneminin ardından stres atmak için bu etkinliğe katıldığını belirten öğrenciler, “Hareket ettiğimiz için üşümüyoruz. Bütünleme sınavları olsa da ondan önce stres atıyoruz.” dedi.

ekran-goruntusu-2022-01-29-140825.jpg

Kaynak:Bursa Uludağ Üniversitesi

Bu haber toplam 1802 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum