1 Ekim’den itibaren bütün kuaför berber ve güzellik salonları haftada bir gün kapalı kalacak!

1 Ekim’den itibaren bütün kuaför berber ve güzellik salonları haftada bir gün kapalı kalacak!

Ticaret bakanlığı 1 Ekim tarihinden itibaren bütün kuaför, berber ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde karara vardı. İşletmelerin hangi gün kapalı kalacaklarına ise Valilik tek tek karar verecek.

Yapılan açıklama doğrultusunda; “Sektör çalışanlarının böylelikle beden ve zihin sağlıklarını korunmasına, performans, motivasyon ve hizmet kalitesinin artmasına, bunlardan daha önemlisi ise aile bağları ile toplumsal bağlarının güçlenmesine katkı sağlaması amaçlı olarak düzenlenmiştir.” sözleri dile getirildi.

Ticaret Bakanlığı kuaför, berber ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olmasını zorunlu kıldı. Detaylara göre kuaför, berber ve güzellik salonları bulundukları illerdeki Valilik kapsamında belirlenecek şekilde haftanın bir günü kapalı kalmak zorunda.

1-ekimden-itibaren-butun-kuafor-berber-ve-guzellik-salonlari-haftada-bir-gun-kapali-kalacak.jpg

Çözüme kavuşturuldu

Yapmış olduğu düzenleme ve aldığı karar ile sağlıklı, sürdürülebilir ve güçlü bir ekonomiye ve beraberinde toplumsal yapının oluşturulması yolunda önemli adımlar atan Ticaret Bakanlığı, yine uzun yıllardır kamuoyu gündemini bir hayli işgal eden ve bir türlü çözüme dökülemeyen kuaför, berber ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması meselesini de çözüme kavuşturdu.

1 Ekim tarihinden İtibaren geçerli sayılacak

Bakanlık, tüm ülke genelinde toplam 122 meslek odasını ve yaklaşık olarak 83 bin meslek mensubunun temsil eden Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonunun yönlendirdiği talep üzerine tacir ve esnaflarımızın tamamını temsil eden Türkiye esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin uygun nitelikteki görüşlerini alarak 1 Ekim 2022 tarihinden itibaren uygulanması doğrultusunda ülke genelinde bütün berber güzellik salonları ve kuaförler haftanın bir günü kapalı olması yönünde karar aldı.

Bu haber toplam 198 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.