15 Eylül’de ödemeler yapılacak! Belirtilen şartları taşıyanlara PTT’den 1.536 TL ödeme yapılacak

15 Eylül’de ödemeler yapılacak! Belirtilen şartları taşıyanlara PTT’den 1.536 TL ödeme yapılacak

Devlet, engelli, yaşlı, bakıma ve yardıma muhtaç olan tül vatandaşlara nakdi yardım vermeye kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Her ay devlet tarafından ödemen yardımlara Eylül ayı içerisinde bir yenisi daha ekleniyor.

Devlet, engelli, yaşlı, bakıma ve yardıma muhtaç olan tül vatandaşlara nakdi yardım vermeye kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Her ay devlet tarafından ödemen yardımlara Eylül ayı içerisinde bir yenisi daha ekleniyor. Başvurular alınmaya başlandı! 15 Eylül tarihine kadar başvurusunu yapana para yardımı sunuluyor.

2022 65 yaş aylığının zamlı ödemesi ne kadar?

Yaşlılık maaşı olarak da isimlendirilen 65 yaş aylığından ülke genelinde toplam 850000 vatandaş yararlanıyor. 65 yaş aylığı almak isteyen vatandaşların bazı şartları karşılaması şart. Sizlere bu şartlardan bahsedeceğiz. Lakin ilk etapta 2022 yılı içerisinde zamlı 65 yaş aylığı ne kadar oldu sorusunu cevaplayalım . Temmuz ayı içerisinde sosyal yardımlara enflasyon oranında yapılmış olan zamların sonrasında 65 yaş aylığı toplam 1536 TL olarak hesaplara yatırılmaya başlandı.

15-eylulde-odemeler-yapilacak-belirtilen-sartlari-tasiyanlara-pttden-1-536-tl-odeme-yapilacak.jpg

Kimler 65 yaş aylığından faydalanabilir?

65 yaş aylığından yararlanmak için devletin istemiş olduğu kriterlere uyum sağlamak gerekiyor. Bu kriterlerin başında da 65 yaşını doldurmuş olmak, herhangi bir şekilde maddi gelire sahip olmamak, eşinin veya kendisinin emekli maaşının bulunmaması gibi şartlar yer alıyor. Yaşlılık maaşı için başvuruda bulunan kişilerin aynı zamanda kendisinin veya eşinin ismi üzerine kayıtlı olan mal varlığının da bulunmaması gerekiyor.

65 yaş aylığının başvuruları nasıl yapılır?

Temmuz ayından sonra zamlı bir şekilde ödenmeye başlanan 65 yaş aylığı şu an İçin 1536 TL olarak hesaplara yatırılıyor. Başvuru işlemleri ise kolaylıkla e-devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılabiliyor. Başvuruda bulunacak olan vatandaşların TC kimlik kartı ile beraber vakıflara gitmesi gerekiyor.

Bu haber toplam 215 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.