19 Ocak 2022 Kabine Toplantısı Ne Zaman? Kabine Kararları Neler Olacak?

19 Ocak 2022 Kabine Toplantısı Ne Zaman? Kabine Kararları Neler Olacak?

Türkiye gündemindeki en önemli konulardan biri 19 Ocak 2022 kabine toplantısından çıkacak kararlar oldu. Kabine toplantısı kararları ne zaman açıklanacak ve hangi kararlar alınacak?

19 Ocak 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan kabine toplantısı gündem oldu. Toplantı ile ilgili edinilen ilk bilgilere göre, koronavirüs salgını ile mücadele, ekonomik tedbirler, enflasyon, iç ve dış politikadaki sıcak gelişmeler, toplantıda tartışılacak konular arasında yer alacak. Bu konuların ve daha fazlasının bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısında değerlendirilmesi bekleniyor.

Kabine Toplantısında Hangi Kararlar Alınacak?

61dd26cb86b244405491b411.jpg

Kabine toplantısı ile ilgili en önemli kararların ekonomi başlığı altında verilmesi bekleniyor. Ekonomik gidişat hakkında yeni kararların alınması gündeme gelebilir. Döviz kurundaki dalgalanmayı kontrol altına almak için hayata geçirilen uygulamaların ne kadar sonuç verdiği masaya yatırılacak. Bu süreçte kur korumalı mevduat sistemi ve KDV düzenlemesi kabine toplantısının ana gündem maddeleri arasında yer alıyor. Ekonomik koşulları düzeltmek ve enflasyonu düşürmek için gelinen son durum masada değerlendirilecek.

Öte yandan koronavirüs salgını da giderek artan vaka sayıları sebebiyle kabine toplantısının en önemli konuları arasında yer alıyor. Son dönemde giderek artan vaka sayılarının yükselmesiyle yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceği konusu gündeme taşınıyor. Salgını geriletmeye yönelik atılacak yeni adımlar kabine toplantısı sonrasında açıklanan kararlar içinde yer alacak.

Kabine Toplantısı Saat Kaçta Sona Erecek?

Türkiye’nin gündeminde yer alan bir diğer konu olan terör ile mücadele, kabine toplantısında değerlendirilecek. Yurt içi ve yurt dışı operasyonların yaklaşan bahar aylarıyla birlikte terör örgütünün kırsaldaki hareket kabiliyetinin ortadan kaldırılmasına yönelik nasıl şekilleneceği konuşulacak. Tüm bu konuların kabine toplantısında konuşulup karara bağlandıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından halka duyurulması bekleniyor.

Edinilen son bilgilere göre kabine toplantısı 19 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 15:00’te başlayacak. Kabinenin toplanmasından sonra günün öne çıkan konuları toplantıda masaya yatırılıp karara bağlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 19:00’da yapacağı açıklamalar ile kabine toplantısında alınan kararları vatandaşlara duyuracak.

Bu haber toplam 784 defa okunmuştur

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.