2022 KPSS Soru Cevapları Sonunda Erişime Açıldı! Karşınızda KPSS Temel Sorgu Kitapçığı!

2022 KPSS Soru Cevapları Sonunda Erişime Açıldı! Karşınızda KPSS Temel Sorgu Kitapçığı!

Ertelenen KPSS sonunda gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar merakla KPSS soru cevaplarının açıklanmasını bekledi. 18 Eylül'de KPSS Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumları gerçekleştirildi.

Ertelenen KPSS sonunda gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar merakla KPSS soru cevaplarının açıklanmasını bekledi. 18 Eylül'de KPSS Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumları gerçekleştirildi. 10.15 ve 12.25'te KPSS Lisans Genel Kültür-Genel Yetenek sınavı sona erdi. KPSS temel soru kitapçığı, testler tamamlandıktan sonra kullanıma sunuldu. KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri Sınavları sonunda problemsiz bir şekilde yapıldı. ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavının ardından KPSS soru ve cevap araştırmaları başladı.

Ertelenen KPSS için dün yapılan sınav iki oturuma ayrıldı. Bu noktada insanlar KPSS soru ve cevaplarının yayınlanıp yayınlanmadığını, yayınlanıyorsa ne zaman ve hangi gün yayınlandığını merak etmeye başladı. KPSS soru-cevap kitapçığı PDF'si, sınavların tamamlanmasının ardından ÖSYM tarafından yayınlanmaktadır. ÖSYM, 2022 KPSS lisansı için soru ve cevapları resmi internet sitesinde yayınladı.

2022-kpss-soru-cevaplari-sonunda-erisime-acildi-karsinizda-kpss-temel-sorgu-kitapcigi.jpg

KPSS Bu Kez Tamamlandı

Temmuz ayında "soru çalındı" iddiasıyla iptal edilen 2022-Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumları bugün yeniden başladı. Temel soru kitapçığında yer alan sınav soruları, test tamamlandıktan sonra adayların kullanımına sunulmuştur. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bugünkü oturumların temel soru kitapçıklarının ve cevap anahtarlarının %10’u yayımlandı. Öte yandan sınava başvuran adaylar, temel soru kitapçığında yer alan sınav sorularının tamamına T.C. kimlik numaralarını ve aday şifrelerini kullanarak erişebilir. 28 Eylül 2022 saat 23:59'da temel soru kitapçığı görüntüleme dönemi sona erecektir.

ÖSYM, KPSS sınav sorularını ve çözümlerini yayınladığını açıkladı. 31 Temmuz'da yapılması planlanan ancak bazı sınav sorularının bir yayınevinin soru kitapçığındaki sorularla aynı olması nedeniyle ertelenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonunda yapıldı.

Bu haber toplam 220 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.