35 Yaş Altı Milyonlarca Gence Devlet Desteği Fırsatı! Resmi Gazetede Yayımlandı!

35 Yaş Altı Milyonlarca Gence Devlet Desteği Fırsatı! Resmi Gazetede Yayımlandı!

Karar Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girdi. Gençler devlet yardımı alacak. Başvuruların kabulü için e-devlet kullanılmaktadır. Son başvuru tarihi kaçırılmamalıdır.

Karar Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girdi. Gençler devlet yardımı alacak. Başvuruların kabulü için e-devlet kullanılmaktadır. Son başvuru tarihi kaçırılmamalıdır. Gençler, KOSGEB ve Halkbank'ın desteğiyle binlerce lira devlet yardımı alacak. Bugün Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından karar yürürlüğe girdi. Gelişmekte olan iş adamları, esnaf ve esnaflar için kredi limiti yükseltildi. Bu sabah Halkbank ve KOSGEB tarafından revize edilen kredi limitleri ve başvuru şartları açıklandı. Başvurular online olarak yapılacaktır. Kredi başvurusunda bulunan gençler, KOSGEB'in sunduğu girişimcilik eğitimlerinden de yararlanma imkanı bulacak. Haberimizde KOSGEB ve Halkbank'ın sunduğu devlet destek fırsatları hakkında çarpıcı bilgiler yer alıyor.

KOSGEB ve Halkbank'ın genç işletme sahiplerine sunduğu azami kredi tutarı artırıldı. Bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra Cumhurbaşkanı'nın kararı yürürlüğe girdi. KOSGEB kredisi kullanmak isteyen genç bireyler artık daha yüksek bir maksimum ile kredi alabilecekler. Kredi başvuruları için şartlar ve son tarihler de değiştirildi.

35-yas-alti-milyonlarca-gence-devlet-destegi-firsati-resmi-gazetede-yayimlandi35-yas-alti-milyonlarca-gence-devlet-destegi-firsati-resmi-gazetede-yayimlandi.jpg

Hibe ve Faiz Olmadan Kredi Fırsatı

KOSGEB'in sunduğu hibe ve faizsiz kredi desteği seçeneklerine ek olarak genç girişimciler için yeni bir kredi kampanyası başladı. Bu krediden faydalanmak için çeşitli şartlar bulunmaktadır. KOSGEB'in onayladığı projeye 35 yaşını doldurmamış genç iş adamları başvurabilir. Proje kapsamında 300 bin liraya kadar destek veriliyor. Aynı zamanda %100 faiz indirimi de uygulanmaktadır. Yani başvuran genç işletme sahipleri 300.000 liraya kadar faizsiz kredi kullanma imkanına sahip oluyor.

Yaş Sınırı ve Limit Yeniden Düzenlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve bugün Resmi Gazete'de yayımlanan kararname öncesinde KOSGEB ve Halkbank işbirliğiyle sağlanan faizsiz kredi fırsatından yararlanma yaşı 30'du. Aynı anda 100.000 liraya kadar destek veriliyordu. Yeni düzenlemeyle yaş sınırlaması 35'e çıkarıldı ve kredi limiti de yükseltildi."

Bu haber toplam 315 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.