5 Banka Az Önce Duyurdu! İş Bankası, Ziraat, Vakıf, Akbank ve Halkbank Emekli Promosyonu Hakkında Açıklama Yaptı!

5 Banka Az Önce Duyurdu! İş Bankası, Ziraat, Vakıf, Akbank ve Halkbank Emekli Promosyonu Hakkında Açıklama Yaptı!

Emeklilik promosyonunda son dakikada değişiklik yaşandı. Beş bankadan çok önemli bir açıklama yapıldı. Ziraat, Vakıf, Halkbank, Akbank ve İş Bankası tarafından acil durum kodlu uyarı yayınlandı.

Emeklilik promosyonunda son dakikada değişiklik yaşandı. Beş bankadan çok önemli bir açıklama yapıldı. Ziraat, Vakıf, Halkbank, Akbank ve İş Bankası tarafından acil durum kodlu uyarı yayınlandı. Bankaların SSK, BAĞ-KUR ve emekli sivil personele sunduğu emeklilik promosyonları ile ilgili süreç devam etmektedir. Ancak kamu bankaları konusunda belirsizlik var. Bankalar az önce bu kafa karışıklığını biraz daha kafa karıştırıcı hale getirecek duyuruyu yaptılar. Emeklilik promosyonları hakkında son dakika Acil kodlu bir bildirim beş bankanın tamamı tarafından yayınlandı.

Milyonlarca emekli, Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında yıllar önce varılan anlaşmaya göre üç yıllık taahhütleri karşılığında banka promosyonları alıyor. Emeklileri kazanmak için birbirleriyle yarışan kamu bankalarının bu konudaki sessizliği rahatsız edici bir hal aldı. Son dönemde yazılı ve görsel medyada kamu bankalarının emeklilik promosyon ödemelerini artıracağı iddiaları dolaşıyor. Bu konuda henüz bir ses çıkmamasının yanı sıra, özel bankalar çok önemli bir açıklama yaptı.

5-banka-az-once-duyurdu-is-bankasi-ziraat-vakif-akbank-ve-halkbank-emekli-promosyonu-hakkinda-aciklama-yapti.webp5-banka-az-once-duyurdu-is-bankasi-ziraat-vakif-akbank-ve-halkbank-emekli-promosyonu-hakkinda-aciklama-yapti.webp

Kamu Bankaları Sessizliğini Koruyor

Herkes 2022 emekli maaşı promosyon ödemeleriyle ilgili bir kamu bankasından açıklama bekliyor. Özel bankalar promosyon çıtasını bir nebze yükseltirken, Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank bu konuda sessiz kalmaya devam ediyor. Bu süreçte binlerce emekli müşterisi olan üç kamu bankası müşteri kaybetmeye devam ediyor. Son zamanlarda, kamu bankalarıyla ilgili söylentiler de var. Bu konuda henüz kesin bir açıklama yok. Yani emeklilik promosyonu hala kamu bankaları tarafından konuşulmuyor ve şimdilik sundukları promosyon miktarı ise 3 yıllığına 750 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Bankalardan Son Uyarı Geldi

Özel bankalarda da promosyon dönemi sona eriyor gibi görünüyor. Bankalar yakın zamanda emeklileri son tarihe kadar uyardıkları birleşik bir bildiri yayınladı. Acil durum kodu, bankaların yayınladığı ortak açıklamayla birlikte açıklandı. Bildiri, emekli vatandaşların başvurularını sunmak için 30 Eylül 2022'ye kadar süreleri olduğunu belirtiyor. Bu tarihe kadar emekli maaşınızı yakındaki banka şubesinde taşımanız önemlidir.

Bu haber toplam 216 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.