5 Bin 400 TL Devlet Desteğine Son Günler! Herkes Başvuru Yapabilir!

5 Bin 400 TL Devlet Desteğine Son Günler! Herkes Başvuru Yapabilir!

Dar gelirli vatandaşların sorunları devlet tarafından çözülmeye devam ediyor. Devlet, Ekim ayında başvuruda bulunan herkese ödeme yapıyor.

Dar gelirli vatandaşların sorunları devlet tarafından çözülmeye devam ediyor. Devlet, Ekim ayında başvuruda bulunan herkese ödeme yapıyor. Bir yıl boyunca yapılacak ödemelerin bir vadesi vardır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, düşük gelirli, işsiz, asgari ücretli çalışanlar ve emeklilere maddi yardım sağlamaktadır. Ödüller her ay düzenli olarak hesaplara yatırılır ve 12 ay boyunca devam eder. Maaşınıza bağlı olarak bir yıl boyunca 5400 TL ile 7200 TL arasında değişen devlet yardımlarından yararlanabilirsiniz. Türkiye'nin aile destek programı ödemelerinin detayları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklandı. Başvuru yapmak isteyenlerin kesinlikle bilgileri incelemesi gerekmektedir. Ayrıca, başvurular kısa süre sonra sona erecektir.

Devletin en önemli kuruluşlarından biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar geliri olan ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamanın ardından bakanlık, Türk aile destek programını finanse etmeye başladı. Ödemeler Temmuz ayında başladı ve Ekim ayına kadar devam edecek. Ancak, ödüllerden hala habersiz olan birçok kişi başvuru sürecini ve mevcut tazminat miktarını merak ediyor. Emekliler ve asgari ücretle çalışanlar ile düşük gelirli vatandaşlar, Türkiye'nin aile yardım programı aracılığıyla ödeme alabilirler. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın önceden yaptığı duyuruya göre, evinde kişi başına düşen geliri asgari ücretin üçte birinden az olanlar ödeme için başvurabilecek.

5-bin-400-tl-devlet-destegine-son-gunler-herkes-basvuru-yapabilir.jpg

Yıllık Minimum 5 Bin 400 TL Ödeniyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türk aile destek programı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Hanede üye başına düşen gelire göre Bakan, yıllık ödenecek toplam tutarın en az 5400 TL, en fazla 7200 TL olduğunu açıkladı. Ancak kreş yardımı ve diğer öğrenci yardımları eklendiğinde bu rakamlar yükseldi. Şu anda aylık 850 TL ile maksimum 1250 TL arasında değişen aile destek paketleri sunulmaktadır.

Bu haber toplam 298 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.