Adalet Bakanlığı’nda çalışan vatandaşların maaş promosyonu belli oldu! Gelen ilk resmi teklif memurları mutlu etmedi

Adalet Bakanlığı’nda çalışan vatandaşların maaş promosyonu belli oldu! Gelen ilk resmi teklif memurları mutlu etmedi

Adalet Bakanlığı’nda çalışan vatandaşların maaş promosyonu ile ilgili yürütülen ihalede ilk teklif belirli oldu. Bugün gerçekleştirilmiş olan banka promosyon ihalesinde 20.100 TL teklif edildiği dile getirildi

Adalet Bakanlığı’nda çalışan vatandaşların maaş promosyonu ile ilgili yürütülen ihalede ilk teklif belirli oldu. Bugün gerçekleştirilmiş olan banka promosyon ihalesinde 20.100 TL teklif edildiği dile getirildi. Memurların beklentileri ise 30.000 TL ve üzeri bir promosyon anlaşmasını sağlanması yönündeydi. Yapılan anlaşmanın imzalanıp imzalanmayacağı kısa bir süre içersinde netleşecek durumlar arasında. Geri kalan görüşmelerin ikinci toplantıya katılması bekleniyor.

Önceki anlaşma: Vakıfbank ile yetkili sendika arasında 2017 yılı içerisinde imzalanmış ve beraberinde hayal kırıklığına yol açan anlaşma ile birlikte memurlar büyük bir ekonomik kayıp yaşamışlardı. Ulusal medya üzerinde yer alan haberlerde 3 5 bin memurun görev yapmış olduğu kurumlar üç yıllık toplam 30.000 TL civarında promosyon anlaşmalarına imza atarken, Adalet Bakanlığı personeli ise 2021 yılı içerisinde ortalama olarak 850 ile 1000 TL civarında maaş promosyonu almışlardı.

adalet-bakanligi-personellerinin-promosyon-anlasma-tarihi-belli-oldu.jpg

Önceki promosyon anlaşmaları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi kapsamında personel promosyon anlaşması TEB bankası ile sağlandı. TEB bankası ile 36 ay süreli olarak 31.100 TL aylık olarak ise 863 TL banka promosyon anlaşması imzalandı.

Halk bankası Gaziantep Üniversitesi’nde halen daha çalışan yaklaşık 5291 sağlık personeline tek seferlik olarak ödenecek olan tutarın 34.300 TL olarak belirledi.

Adıyaman Üniversitesi’nde çalışan vatandaşların banka promosyonu konusunda İş Bankası ile tekrardan anlaşmaya vardı. İhale Komisyonu doğrultusunda yapılmış olan değerlendirmenin sonucunda 32.500 TL’lik teklif veren İş Bankası Adıyaman Şubesi ile sözleşme imzalandı.

Manisa Alaşehir ilçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlerini gerçekleştiren toplam 1300 personele 36 için toplam 20.880 TL promosyon anlaşması sağlandı.

Edirne Belediyesi kapsamında mevcut olan eski sözleşme çalışan vatandaşların talepleri doğrultusunda fesh edilmesine karar kılınarak; toplam 422 çalışan adına üç yıllık olarak 22.500 TL banka promosyonu sözleşmesine imza atıldı.

Bu haber toplam 182 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.