Ağustos ayı bitmeden başvurularınızı yapın! Kış öncesinde devlet 1500 TL destek ödemesi sağlayacak

Ağustos ayı bitmeden başvurularınızı yapın! Kış öncesinde devlet 1500 TL destek ödemesi sağlayacak

Ağustos ayı bitmeden bu desteğe başvuruda bulunmaya unutmayın! Kışa girmeden önce devletten 1500 TL destek ödemenizi anında alın…

Yaklaşan zorlu kış aylarının öncesinde devlet tarafından ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara 1500 TL yakacak ve beraberinde gıda desteği verileceği açıklandı. Başvuru yapacak olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1500 TL tutarında destek ödemesi sağlanacak. Bunun yanı sıra fatura, kömür ve gıda destekleri de ihtiyaç sahiplerine sunulacak destekler arasında yer alıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflar kapsamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara nakit para, gıda desteği ve yakacak desteği sağlanacak. Devlet ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara kış aylarının yaklaşması ile beraber toplam 1500 TL tutarında ödeme sağlayacak. Kış ayları nedeni ile çoğalan elektrik, doğalgaz ve su faturaları yükselen harcamalar, çocukların okul masrafları gibi acil nakit ihtiyaçları ihtiyaç sahibi olan vatandaşları bir hayli zorluyor. Devlet ise bu zor duruma el uzatmayı unutmuyor!

agustos-ayi-bitmeden-basvurularinizi-yapin-kis-oncesinde-devlet-1500-tl-destek-odemesi-saglayacak.jpg

Kış başlamadan yakacak ve gıda desteği

2022 yılı içersinde devlet doğrultusundan ihtiyaç sahiplerine yönelik gerçekleştirilmiş olan sosyal ve destek yardımları her gün artarak devam ediyor. 2022 yılının ağustos ayı içersinde belediyelerden ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara koli bazında gıda destekleri sağlanıyor. Belediyelerin beyaz masa ve ilgili olan yardım birimlerine başvuruda bulunan bütün vatandaşlar bu destekten yararlanabiliyor. Belediyeler sosyal marketleri ile gıda desteğinin yanında sosyal hizmet desteği, kıyafet desteği, ulaşım desteği ve benzeri bir çok kalemde karşılıksız nitelikte nakit desteği ya da ani destekler sağlıyor.

Bu haber toplam 193 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.