Aile Bakanlığı 3 Bin 400 TL Yardım Ödeyecek! E-Devlet Üzerinden Başvuru Yapabilirsiniz!

Aile Bakanlığı 3 Bin 400 TL Yardım Ödeyecek! E-Devlet Üzerinden Başvuru Yapabilirsiniz!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan yardım 3400 TL'dir. e-Devlet üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Ödeme, hesaplara tek seferde toplu olarak havale olarak yapılır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan yardım 3400 TL'dir. e-Devlet üzerinden başvurular kabul edilmektedir. Ödeme, hesaplara tek seferde toplu olarak havale olarak yapılır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli bireylere, muhtaç öğrencilere ve daha birçok kişiye sosyal yardım ödemesi yapmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı, Birgül ölüm yardımı cenaze yardımı ve cenaze yardımının da başladığını duyurdu. e-Devlet üzerinden başvuranlara ödenek alma imkanı sunulmaktadır. Beş yıl içinde, bir kerelik ödeme talepleri sunulabilir. Başka bir deyişle, beş yıl içinde talepte bulunulursa ölüm yardımı alınabilir.

E-Devlet başvuru sahiplerine avantaj sağlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, her ay düzenli olarak binlerce kişiye ödeme yaparken, aynı anda tek seferlik ödemelerle dikkat çekiyor. Bakanlık, sigortalılarından birinin vefatı halinde cenaze masraflarını karşılar. Başka bir deyişle, bakanlık ailelere ölüm yardımı sağlıyor. Bu ödemeler sadece bir kez sigortalının hayatta kalan aile üyelerine yapılır. Beş yıl içinde başvurular yapılabilir. Diğer bir ifadeyle ölüm aylığı ölümden sonra beş yıla kadar kullanılabilir.

aile-bakanligi-3-bin-400-tl-yardim-odeyecek-e-devlet-uzerinden-basvuru-yapabilirsiniz.webp

Ölüm Yardımı İçin Gerekli Şartlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ölüm yardımı alabilmek için birtakım şartları yerine getirmelisiniz. Bakanlık şu koşulları belirledi:

  • İşle ilgili bir hastalık veya kaza sonucu ölüm.
  • Daimi malullük, yaşlılık aylığı veya malullük aylığı geliri elde ederken hayatını kaybetmek.
  • Bir önceki yıl içinde vefat eden bir sigortalının yaşlılık ve malullük sigorta primlerinin bildirilmesi.

Kimler Bu Yardım İçin Uygundur

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ayrılan kişinin aile üyelerine verilen bir ölüm yardımı ödemesi sağlar. Eş, hak sahipleri arasında tercih edilir. Eş veya çocukların yokluğunda, ölen kişinin anne ve babası ölüm ödemesine hak kazanabilir. Bir kardeş tespit ettikleri takdirde, oraya başvuran akrabalar, anne ve babası olmasa dahi ölüm aylığı alabilir, kardeşler de bundan yararlanır.

Bu haber toplam 296 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.