Aile Bakanlığı az önce duyuru yaptı! Çocuğu olan ailelere 1.417 TL yardım ödemesi sağlanacak

Aile Bakanlığı az önce duyuru yaptı! Çocuğu olan ailelere 1.417 TL yardım ödemesi sağlanacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan çocuğu olan ailelere toplamda 1417 TL yardım ödemesi sağlanıyor! Öğrenci yardımı başvuruları yapılmaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan çocuğu olan ailelere toplamda 1417 TL yardım ödemesi sağlanıyor! Öğrenci yardımı başvuruları yapılmaya başladı. Bu etaptan sonra artık belirtilen şartlar netleşti. Eğitim desteği için belirlenen başvuru şartları haberimizin devamında…

Eğitim desteği ne kadar sağlanıyor?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan ailelere yardım etmek amacı ile Maliye Bakanlığı ile beraber ortak sosyal yardım projeleri yürütmeye devam ediyor. Bu yardımların içerisinde sunulan eğitim desteği de yer alıyor. Bakanlık doğrultusunda çocuğu okula giden hanelere farklı kademelerde sosyal yardım ödemesi imkanı sağlanıyor. İlkokulu, ortaokul, lise ve de üniversitede okuyan çocuğu olan aileler; ihtiyaç sahibi olmaları halinde bakanlığa başvuruda bulunarak toplam 1417 TL eğitim yardımını alabiliyorlar. Bakanlığının yürütmüş olduğu bu proje doğrultusunda başvuru şartları da tek tek açıklandı.

aile-bakanligi-az-once-duyuru-yapti-cocugu-olan-ailelere-1-417-tl-yardim-odemesi-saglanacak.jpg

Bakanlık öğrenci yardımı başvuru şartları

Çocuk sahibi olan ailelere verilecek olan öğrenci yardımı yılda bir kez veya 2 kez olmak üzere sağlanıyor. Lakin koruma altına alınacak olan durumda çocuğa sahip ailelerin; çocuklarından koparılması için, düzenli bir şekilde sağlanan yardımlarda yapılıyor. Çocukların eğitimlerine problemsiz ve düzenli bir şekilde devam edebilmesi için sağlanan bu yardımlar için başvuru şartları arasında hane içerisinde kişi başına düşecek olan gelirin güncel asgari ücretin üçte birinden muhakkak az olması gerekiyor. Bu şartın yanı sıra tabii ki diğer bir koşul ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve beraberinde okula giden çocuğunun bulunması.

Bu haber toplam 201 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.