Aile Bakanlığı Müjdeyi Verdi! Çocuğu Olanlara 550 ila 650 TL Ödenecek!

Aile Bakanlığı Müjdeyi Verdi! Çocuğu Olanlara 550 ila 650 TL Ödenecek!

SYDV aracılığıyla Aile Bakanlığı çocuklu ailelere yardım sağlamaktadır. Bakanlık, e-Devlet'i kullanan başvuru sahiplerine 550 TL ücretsiz yardım alacağını duyurdu.

SYDV aracılığıyla Aile Bakanlığı çocuklu ailelere yardım sağlamaktadır. Bakanlık, e-Devlet'i kullanan başvuru sahiplerine 550 TL ücretsiz yardım alacağını duyurdu. Aile Bakanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yardım edecek. Aile Bakanlığı'ndan alınan 550 TL ödeme için başvuru şartları açıklandı. Yalnızca çocuklu ailelerin yararlanabileceği yardım fonları için başvurular online olarak yapılmalıdır. Ödemelerde IBAN veya PTT kullanılacaktır.

Çocuğu olanlara Aile Bakanlığı'ndan 550 ile 650 TL arasında para ödenecek. E-Devlet başvurusu için sadece birkaç gün kaldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı artık çocuklu ailelere başka bir yardım türü sunuyor. Bakanlık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla yardıma muhtaç ve çocuk sahibi olan kişilere kaynak sağlayacak. Sağlanacak ücretsiz, koşulsuz yardımı almak için bir başvuru yapılmalıdır. Başvurular SYDV veya e-Devlet kullanılarak yapılır. Başvuru sırasında ihtiyaç belgenizin yanınızda olması gerekmektedir.

Aile Yardım Ödemesi

Çocuklu ihtiyaç sahibi ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sosyal yardım ödemesi yapılacak. Ailede kaç çocuğun yaşadığına bağlı olarak, farklı tutarlar ödenecektir. Başvuruların kabulü için e-devlet kullanılacaktır. Vakıflara da başvurulması düşünülebilir. Yapılan başvurular on gün içinde incelenir ve kabul edilmesi halinde belirlenen tutar her ayın on beşinden itibaren ailelerin hesaplarına yatırılır.

aile-bakanligi-mujdeyi-verdi-cocugu-olanlara-550-ila-650-tl-odenecek.jpg

Başvurular İçin Gereklilikler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sosyal yardım ödemesi almak için başvuru yapma şartları da belirlendi. Birincil gereklilik, hane halkının kişi başına düşen gelirinin üçte birinden fazlasının asgari ücreti aşmamasıdır. Yardım miktarı, bir hanenin kaç çocuğu olduğuna bağlı olarak dalgalanır. Bir veya iki çocuğu olan ailelere 350 TL, üç ve daha fazla çocuğu 450 TL, dört ve daha fazla çocuğu 550 TL, beş ve daha fazla çocuğu olan ailelere 650 TL karşılığında sosyal yardım yapılmaktadır.

Bu haber toplam 246 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.