Aile Bakanlığı Müjdeyi Verdi! İhtiyaç Sahibi Aileler İçin Yardımlar Başladı!

Aile Bakanlığı Müjdeyi Verdi! İhtiyaç Sahibi Aileler İçin Yardımlar Başladı!

Aile Bakanlığı harika haberi duyurdu. Yardım ödemeleri başladı. 600-900-2.500 TL tutarındaki nakit yardım, ihtiyaç sahibi nitelikli başvuru sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor.

Aile Bakanlığı harika haberi duyurdu. Yardım ödemeleri başladı. 600-900-2.500 TL tutarındaki nakit yardım, ihtiyaç sahibi nitelikli başvuru sahiplerinin hesaplarına yatırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, dar gelirli ailelere sağlanacak sosyal desteğe ilişkin önemli ayrıntılar verdi. Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemelerin toplam 40 milyar TL olduğu bildirildi. Bakanlığın yardım ödemelerinin miktarı her gün artarken, başvuru şartları da değişti. Aile Bakanlığı her ay düzenli olarak yüzlerce kira ödemesini hesaplara yatıracak.

Aile Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 600-900-2.500 TL'lik ödeme başvurularıyla dar gelirli ailelere yardım başladı. İhtiyaç sahibi aileler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan her ay düzenli olarak binlerce lira ödeme alıyor. Bakanlık, Türkiye Aile Destek programı da dahil olmak üzere çeşitli programlar aracılığıyla fon sağlamaktadır. Son kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ödeme tutarlarındaki artışla ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılacak sosyal yardım miktarı arttıkça, ihtiyaç sahibi kişilere başvuru koşulları da hafifletildi.

aile-bakanligi-mujdeyi-verdi-ihtiyac-sahibi-aileler-icin-yardimlar-basladi.jpg

12 Ay Boyunca Ödemeler Devam Edecek

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler için 850 ile 1 250 TL arasındaki ödemeler 12 ay süreyle hesaplara aktarılacaktır. Türkiye Aile Destek programı, Aile Bakanlığı'nın ödeme yapacağı hesapları kullanacak. Düşük gelirli tüm vatandaşlar, yardım almak için bakanlığa başvurabilir. Başvuruların kabulü için e-devlet kullanılmaktadır. PTT, ödemelerin hesaplara aktarılması için kullanılır. Aynı zamanda, Türkiye Aile Destek paketi programı emeklilere ve asgari ücretli kişilere sunulmaktadır.

Elektrik ve Doğal Gaz Yardımları Devam Ediyor

Kabine toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da enerji tüketimi ve doğal gaz faturaları konusunda yardımlardan bahsetti. Kış aylarında ev sahipleri doğal gaz yardımı olarak 900 ile 2500 TL arasında alacak. Hanede kaç kişinin yaşadığına bağlı olarak farklı miktarlarda elektrik tüketimi desteği verilecek. 3 kişilik aileler için gereken ödeme 206 TL oldu. Doğal gaz ve elektrik yardımı başvuru süreçlerinde bir kez daha e-Devlet kullanılacak.

Bu haber toplam 247 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.